Tag Archives: 14. спрата

(ВИДЕО) НЕВООБИЧАЕНО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ – НЕВЕРОЈАТЕН случај на град на Алјаска! Сите жители и институции се сместени во една зграда

Како изгледа животот во оваа зграда? Витијер на Алјаска е поспан град, сместен помеѓу живописните планини. Но, ако замислувате куќи од бајките низ целиот град, не можете да бидете подалеку од вистината. Наместо тоа, на работ на градот, стои зграда од 14. ката наречена „Бегич кула“ – поранешна касарна, налик …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРНИЧАВО: Момче скокнало од зграда додека мајка му го бодрела: Богдан (15) ги раширил рацете и скокнал од 14 спрат додека собраните соседи го охрабрувале!

Петнаесет годишно момче од Украина загинало откако со падобран што сам го направил скокнал од зградата. Застрашувачка снимка го покажува Богдан Фирсов како на врвот на зградата се подготвува за скок од 14. спрат, додека бројни собрани луѓе стојат и гледаат. Меѓу набљудувачите кои го бодреле да скокне била и …

Повеќе »