Tag Archives: 13. години

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица! Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .Лорел живеела со нејзините родители во Њујорк, а нејзината актерска кариера ја изградила додека посетувала државно училиште Тинејџерката, која беше најпозната по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО ДЕТЕ – АУТИСТИЧНО МОМЧЕ СТАНАЛО НАЈМЛАДО ЛИЦЕ ЗАПИШАНО НА ОКСФОРД: Имал 6. години кога неговиот татко случајно сфатил колку е посебен!

Тринаесетгодишниот Џошуа Бекфорд страда од аутизам, но тоа не го спречило да стане најмладата личност што студирала на престижниот Оксфорд на шестгодишна возраст. Неговиот сон е да стане неврохирург, а тој неодамна се најде на списокот на 30-те најзначајни луѓе со аутизам во светот. На само 10. месеци, неговиот татко, …

Повеќе »

ПОТРЕСНО ВИДЕО – ДЕТСКИ ВЕНЧАВКИ: Девојчето на својата свадба со двојно постар маж не престанувала да плаче!

Детските бракови се, за жал, вообичаена практика во многу делови на светот. Има милиони невести кои мораат да стапат во брак со двојно постари мажи и да стапат во брак со што ненадејно го прекинале своето детство и доживуваат најлоши облици на насилство. Новинарката Масих Алинеџа на својот профил на …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатно – Каков татко, таква ќерка: Најмногу го сакавме како Џокер, а тој и неговата наследничка многу личат!

Хит Леџер почина пред 11. години, а неговата смрт е прогласена за несреќен случај кој следел после земање погрешна комбинација на лекови. Зад себе, тогаш, ја оставил двегодишната ќерка, која денес неодолливо потсетува на него. Ќерката на починатиот глумец, Матилда, денес живее со својата мајка, глумицата Мишел Вилијамс, која во …

Повеќе »

Состојба што загрижува: Исчезнато девојче од населба Аеродром – Скопје!

Суровото секојдневие стана дел од она што се случува во Македонија…Едно исчезнато девојче не е пронајдено, а веќе има пријава за друго… Исчезнало 13.годишно девојче од Аеродром, пријавила старателката… На 07.11.2018 година во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, Т.М.(55) од Скопје пријавила дека на 06.11.2018 година од домот во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Небрусен македонски дијамант: Слушнете ја Јована пред која е светла иднина – зрел глас а само 13. години!

Меѓу бројните македонски таленти, за кои знаеме, секогаш повторно се радуваме на нешто ново – на нов талент пред кого е светла иднина. Токму таква е Јована Здравевска од Битола, скромно девојче кое живее за музиката… Јована Здравевска,има само 13 години и учи во ОУ “Даме Груев”-Битола,а веќе подолго време …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сега и тоа го знаеме: Еве зошто оваа сцена од „Пријатели“ била забранета во цел свет

Полни десет години веселата шесторка на една од најпопуларните хумористични серии на сите времиња, „Пријатели“, ги забавувала тв гледачите ширум светот. Сепак, не се’ што било снимено ја здогледало виделината на денот, а тоа се дознало 13. години после емитувањето на последната епизода. Нивната популарност и понатаму е голема, иако …

Повеќе »