Tag Archives: 13. години

(ВИДЕО+ФОТО) 13. години од смртта на Тоше Проески: Ништо повеќе не е како што треба!

Денеска се навршуваат 13. години од смрта на Тоше Проески во неразјаснета сообраќајна несреќа… Тое беше и острана во срцето на неговите фанови… Тоше беше и остана најголемиот пејач од овие простори… Тоше беше и остана најсаканиот пејач во овие простори, но и во регионот… Тоше беше и остана без …

Повеќе »

СЕМЕЈНО ЛЕТУВАЊЕ – Пред патувањето била негативна: 13. годишна со корона заразила 11. членови на своето семејство

Девојчето кое отишло на семеен одмор било тестирано со брз тест за антитела, што се покажал негативен. Откако речиси целото семејство се заразило, тие заклучиле дека нејзиниот тест бил лажно негативен Постојат сè поголем доказ дека децата и адолесцентите можат ефикасно да пренесат САРС-КоВ-2, вирусот што ја предизвикува коронавирусната болест …

Повеќе »

(ФОТО) Се породила 13. годишната инфлуенцерка: Тврдела дека детето и го направило МОМЧЕ (10), но вистината е многу ПОЛОША!

Вистната е откриена подоцна Руската инфлуенцерка Дарија Суднишникова со само 13. години родила ќерка. Таа тврдеше дека нејзиното дете го направило нејзиното момче Иван (10), меѓутоа, се покажало дека вистината е сосема поинаква. Дарија открила дека забременила откако била силувана од 16-годишно момче во родниот град Железногоск, пишува „Дејли меил“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 13. години, четири дипломи и е најмлад студент на колеџ

„Кога наполни 4. години, го прашав што сака тој за неговиот роденден. И додека момчињата на негова возраст бараа играчки или патување во Дизниленд, тој рече дека сака да ја види Белата куќа“, рекла неговата мајка. Џек Рико (13) од САД има дури четири дипломи на стручен соработник – и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Минал 13. години во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајката открила дека е бремена кога ја прегрнала: Девојчето родило на 13 ГОДИНИ, таткото на бебето направил нешто СРАМНО!

Преплашено девојче, како што ја нарекоа руските медиуми, станала преку ноќ ѕвезда на Јутјуб кога на својот канал изјавила дека иако е само дете, на 13-годишна возраст станала мајка и ја криела бременоста од нејзините родители. Полина Фетисова (16) вели дека денес не жали за ништо, пренесува 7News. „Се плашев …

Повеќе »

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица! Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .Лорел живеела со нејзините родители во Њујорк, а нејзината актерска кариера ја изградила додека посетувала државно училиште Тинејџерката, која беше најпозната по …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО ДЕТЕ – АУТИСТИЧНО МОМЧЕ СТАНАЛО НАЈМЛАДО ЛИЦЕ ЗАПИШАНО НА ОКСФОРД: Имал 6. години кога неговиот татко случајно сфатил колку е посебен!

Тринаесетгодишниот Џошуа Бекфорд страда од аутизам, но тоа не го спречило да стане најмладата личност што студирала на престижниот Оксфорд на шестгодишна возраст. Неговиот сон е да стане неврохирург, а тој неодамна се најде на списокот на 30-те најзначајни луѓе со аутизам во светот. На само 10. месеци, неговиот татко, …

Повеќе »

ПОТРЕСНО ВИДЕО – ДЕТСКИ ВЕНЧАВКИ: Девојчето на својата свадба со двојно постар маж не престанувала да плаче!

Детските бракови се, за жал, вообичаена практика во многу делови на светот. Има милиони невести кои мораат да стапат во брак со двојно постари мажи и да стапат во брак со што ненадејно го прекинале своето детство и доживуваат најлоши облици на насилство. Новинарката Масих Алинеџа на својот профил на …

Повеќе »