Tag Archives: 12. килограми

(ФОТО) Мачка која станала вирална поради нејзината големина: Многумина прво мислат дека е куче!

Кефир е нежна мачка и сака да јаде природна храна… Не е потребно многу труд за мачките да ги освојат срцата на луѓето и да станат вирални на Интернет. Денес на Интернет има многу видеа или слики од домашни миленици. Сепак, некои животни се издвојуваат поради нивните карактеристични и уникатни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џејми Оливер ослабнал 12. килограми и им дава совет на другите: „Јадете помалку месо!“

Поговорката вели: „Никогаш не му верувај на слабиот готвач“, но Џејми Оливер не се согласува. Готвењето сочинува голем дел од неговиот професионален и приватен живот, така што ова остави белег на неговата линија со текот на годините. Меѓутоа, славниот телевизиски готвач неодамна ослабна 12. килограми. Тој успеа со отстранување на …

Повеќе »

Диета која Бразилките ја држат пред одење на плажа – Топат и до 12. килограми за 1. месец!

Таканаречената „бразилска диета“ има две варијанти – помалку здрава, брза и втора во која ослабнувате околу 12. килограми за еден месец. Во втората, правило е да се јаде до пет пати на ден, но менито најмногу вклучува овошје и зеленчук. Како и со другите диети, потребно е да се одржува …

Повеќе »