Tag Archives: 11 ноември

НУМОЕРОЛОГИЈА – МОЌТА НА ДАТУМОТ – Денес е ВОЛШЕБЕН ден, низ ЧЕТИРИ ЕДИНИЦИ се остваруваат СИТЕ ЖЕЛБИ – Еве што треба да направите!

Денес е еден од енергетски најмоќните денови во годината, односно денот кога имаме најголеми шанси да се остварат нашите желби! Имено, 11 ноември, 11.11 е претставен со четири единици, што во таротот и нумерологијата е претставено како волшебник, односно некој што создава магија од ништо. Со низата броеви 11-11, моќта …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новата Шкода Фабиа!

Наближува премиерата на потполно новата Октавија, покрај Голфот најисчекуваниот новитет на VW концернот оваа година во понудата на класичните модели. Сега можеме да ги видима назнаките на она што треба да се очекува. Тисер скиците од Шкода во потполност ќе ја одработат својата улога. Како и секогаш, најавните скици го …

Повеќе »

Денеска е 11.ноември 2018. најмоќен ден во последните 100. години: Отворете го срцето и ќе се случи чудо!

Ако чувствувате дека животот ви е успорен, ако се чувствувате болно и уморно од истите работи, 11. ноември сигурно ќе ви донесе здив на свеж воздух… 11. ноември е вибрациски моќен ден поради фактот што е 11. ден во 11. месец. и ние сме во годината со број 11, што …

Повеќе »