Tag Archives: 100. милиони долари

ЌЕ БИДЕ ИНТЕРЕСНО – ПОРАДИ ВРАЌАЊЕТО ДОМА ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ ЗАРАБОТИ 100.000.000 ФУНТИ: Војводата планира да се сретне со КРАЛИЦАТА, а со себе носи и камери!

Принцот Хари (36) треба да се врати во Велика Британија и да се сретне со кралицата Елизабета, но со филмска екипа и камери. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Војводата од Сасекс планира да се врати во Обединетото Кралство за викенд пред крајот …

Повеќе »

(ФОТО) НОВ РЕВОЛУЦИОНЕРЕН АВИОН: Од Европа за Америка ќе летаме за три и пол часа

Наместо прозорци во овој суперсоничен авион, ќе бидат поставени екрани со висока резолуција – од ѕид до ѕид – кои ќе можат да емитуваат забавен филм за патниците, да покажат реална панорама на познат град или презентација на Powerpoint .   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »

ПРЕД ТРИ ГОДИНИ – Како Мајкл Џордан одбил 100. милиони долари: Требало само да се појави пред камерите!

Најдобриот кошаркар во историјата Мајкл Џордан и’ пензиониран заработува повеќе од кој било активен спортист во светот. Неговото „летечко височество“ е милијардер, а фактот што тој пред три години одбил 100. милиони долари и не треба многу да чуди. Сепак, оваа информација досега не е објавена во јавноста, а неговиот …

Повеќе »

„Сакате повторно Хабиб против Конор? Дајте 100. милиони!“

Абдулманап Нурмагедов, татко и тренер на рускиот УФЦ борец Хабиб, истакнал дека реваншот против Конор Мекгрегор доаѓа во предвид само доколку на неговиот тим му бидат исплатени 100. милиони долари. Хабиб го совладал Конор во 2018. година во најгледаниот ММА настан во историјата и веќе денови после таа борба почнале …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО БОГАТСТВО – НАЈБОГАТОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ ЗАРАБОТУВА 70.000 ДОЛАРИ ВО МИНУТА: Имаат „ланец од маркети“ а веќе утре ќе бидат побогати за 100. МИЛИОНИ!

Најбогатото семејство на светот, семејството Волтон, заработува 70.000 долари секоја минута. Додека завршите со читање на овој текст, најбогатото семејство во светот ќе биде побогато за дополнителни 70.000 долари. Тоа значи дека за еден час ќе собере дури 4,2 милиони долари, а утре ќе биде побогато 100 милиони долари утре. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Расел Кроу открил зошто одбил улога со која би заработил 100. милиони долари!

Расел Кроу открил зошто одбил исклучително великодушна понуда за појавување во првиот филм „Господар на прстените“… На австралиската ѕвезда и било понудено 10% од заработувачката на филмот наместо однапред платен износ за улогата на Арагорн во дружината на прстените (The Fellowship of the Ring)  од 2001. година. Во новото интервју …

Повеќе »

(ФОТО) Мајкл Џексон е невин: Наследниците најавиле тужба и од HBO бараат оштета од 100. милиони долари

Во филмот кој трае четири часа, фокусот е на обвинението за сексуално насилство врз Вејд Робсон и Џими Сејфчак, кое датира од 80.ттите години кога имале 7. и 10. години. Поради документарниот филм “Leaving Neverland”, наследниците на кралот на поп музиката Мајкл Џексон ќе го тужат HBO во износ од …

Повеќе »

(ФОТО) Леонардо ДиКаприо донирал 100. милиони долари за спас на планетата

Неговата организација која се бави со собирање донации уште од 1998. година успеала да собере повеќе од 100. милиони долари за борба против климатските промени… Американскиот глумец Леонардо ДиКаприо (44) со години се бори за правата на животните и за спас на Земјата, а сега неговата организација „Leonardo DiCaprio Foundation“ …

Повеќе »

(ФОТО) Што ќе им прават на парите: Ова се тројцата најдобри тенисер во клубот 100. (милиони долари) само од турнири!

Имаат фанови ширум светот што пак од друга страна им носи многу спонзори, многу реклами… Одамна е познато дека кога станува збор за заработувачката – во текот на годините најдобар е Роџер федерер кој се приближи до магичната бројка од милијарда долари, што го вбројува межу најуспешните спортисти на сите …

Повеќе »