Tag Archives: 100 над дозволено

Возел 100 км/ч побрзо од лимитот, оправдувањето ќе ве насмее

Го натерала потребата од тоалет… Возач почетник (21) од општината Стенвијкерланд во Холандија е снимен како вози 179 км/ч на патот N333. Максималната брзина на таа делница е 80 км/ч, па му е одземена возачката дозвола и е составен полициски записник. Возел во близина на Станвијк кога била измерена наведената …

Повеќе »