Tag Archives: 10. дена

(Мени) Уметничка диета на руските балерини: 10. дена месечно хранете се како нив и нема да го препознаете своето тело!

Последните месеци, нутриционистите ширум светот се залагаат за гладување. Оваа диета се заснова на овој принцип Уметничката диета на руските балерини конечно е откриена. Се заснова на десетдневен пост што се повторува секој месец. Се верува дека со гладување, клетките се регенерираат, трошејќи го вишокот маснотии. Исхраната се практикува 10. …

Повеќе »

СЕ МЕНУВА ВРЕМЕТО И НИ СЕ ВРАЌА ЗИМАТА: Што не очекува во наредните 10. дена!

Како што најавуваат метеоролозите, а може да се види и на The Weather Channel, од утре не очекува нагла промена и големо заладување проследено со олуен северозападен ветер. Утре најниската температура ќе се движи од 3. до 6. степени,а највисока од 10. до 14. степени, а во попладневните и вечерните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како се градела болница во Кина:Се’ било готово за 10. дена!

Кинезите новата болница во Вухан ја изградиле за само 10. дена. Како што пренесува BBC, градежните работи почнале на 24. јануари, а утрово ги примиле првите пациенти. Новата болница се простира на 25.000 квадратни метри и има 1.000 кревети, пишува People’s Dail, кинескиот државен весник. Од коронавирусот досега умреле 362. …

Повеќе »