Tag Archives: 10. дена

(ФОТО) ПРИКАЗНА ЗА КОЈА „БРУЈАТ“ МЕДИУМИТЕ: Не едно туку две бебиња – „Меган е бремена со близнаци!“

Додека обожавателите ширум светот со нетрпение го очекуваат големото интервју со Опра Винфри во кое кралскиот пар треба да ги открие сите сочни детали за животот на дворот, странските медиуми пишуваат дека тие исто така ќе откријат дека нивното семејство ќе се зголеми за два члена   View this post …

Повеќе »

(ФОТО) ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНИТЕ 10 ДЕНА: Промени во температурите нетипични за декември!

Во Македонија денес ќе биде претежно облачно, но и суво во поголемиот дел од земјата. На југ, југоисток и исток, на места со дожд, во планинските области со слаб снег. Ветерот е слаб и умерен, источен и југоисточен, повремено засилен, попладне слабее. Најниска температура од 0 до 5, највисока од …

Повеќе »

(Мени) Уметничка диета на руските балерини: 10. дена месечно хранете се како нив и нема да го препознаете своето тело!

Последните месеци, нутриционистите ширум светот се залагаат за гладување. Оваа диета се заснова на овој принцип Уметничката диета на руските балерини конечно е откриена. Се заснова на десетдневен пост што се повторува секој месец. Се верува дека со гладување, клетките се регенерираат, трошејќи го вишокот маснотии. Исхраната се практикува 10. …

Повеќе »

СЕ МЕНУВА ВРЕМЕТО И НИ СЕ ВРАЌА ЗИМАТА: Што не очекува во наредните 10. дена!

Како што најавуваат метеоролозите, а може да се види и на The Weather Channel, од утре не очекува нагла промена и големо заладување проследено со олуен северозападен ветер. Утре најниската температура ќе се движи од 3. до 6. степени,а највисока од 10. до 14. степени, а во попладневните и вечерните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како се градела болница во Кина:Се’ било готово за 10. дена!

Кинезите новата болница во Вухан ја изградиле за само 10. дена. Како што пренесува BBC, градежните работи почнале на 24. јануари, а утрово ги примиле првите пациенти. Новата болница се простира на 25.000 квадратни метри и има 1.000 кревети, пишува People’s Dail, кинескиот државен весник. Од коронавирусот досега умреле 362. …

Повеќе »