Tag Archives: 10. години

ХИТ транспарент на мајка чиј син дипломирал после 10. години

Дека Македонија не е единствената земја во регионот што има „вечни студенти“ докажува фотографијата од Хрватска на која мајка пука од среќа затоа што нејзиниот син дипломирал. Сања е нов фаворит во регионот откако ја прослави дипломата на нејзиниот син со соодветен транспарент. Исцрпените мајки со „деца“ кои сè уште …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж (40) се избричил после 10. години: Реакцијата на неговата сопруга е несекојдневна!

Не можела да поверува во она што го гледа… Професионалниот модел и амбасадор на производи за нега на брада Карлос Коста направил нешто невообичаено – ја избричил брадата за прв пат после 10. години. На видеото што го сними, тој рекол: „Имам 40. години, стар сум и сакам да видам …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Малечка хуманитарка: Веќе со 10. години таа ги усреќува другите!

Челси Фер има само 10. години, но веќе собрала повеќе од 2.500 комплети за ликовна уметност што им ги испраќа на децата жртви на трауматски животни искуства и на сиромашните… Децата што живеат во сиропиталишта, жртви на масовни престрелки или слични инциденти, допреле девојка која решила да им помогне на …

Повеќе »

Глумецот кој е 10. години во брак со Меган Фокс признал:„Ме остави…“

Актерот Брајан Остин Грин проговорил за раскинување со Меган Фокс со која е во брак скоро 10. години. Во својот подкаст, актерот најпознат по улогата во „Беверли Хилс 90210“ рекол дека парот бил разделен со месеци, откако сфатил дека се оддлечиле. Грин и Фокс се во брак од 2010 година …

Повеќе »

(ФОТО) Како изгледа најголемиот приватен бункер, од 7.200 м2, кој може да издржи нуклеарна катастрофа?Луксуз за само 1% од најбогатите луѓе во светот!

Подземниот бункер од 7.200 метри квадратни се шири на два ката и е дизајниран така што луѓето можат да живеат таму до 10 години без да излезат на површината … Oppidum е името на најголемиот приватен бункер кој гарантира опстанок од повеќето апокалиптични сценарија, вклучително и нуклеарен напад. Тоа е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказната за детето (10) кое живее само ги стопила срцата ширум светот

Животот никогаш не му бил лесен. Мајката ја загубил додека бил малечок и морал да живее со бабата додека татко му се обидувал да најде работа во градежништвото. Емотивната приказна за момчето (10) од руралниот Виетнам кој одбива да биде посвоен откако го загубил целото семјство, живее сам и работи …

Повеќе »

(ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ГЛУМЕЦ СЕ ВЉУБИЛ: После БРОЈНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОБЛЕМИ нашол НОВА ЉУБОВ!

Се чини дека еден од најомилените актери се заљубил. Познатата холивудска ѕвезда Кијана Ривс очигледно најде нова љубов. Иако животот беше суров кон Ривс, се чини дека среќата конечно го натера да се насмевна. По многу животни трагедии кои го погодија актерот, како што е смртта на неговата девојка Џенифер …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Упорна мајка со „трева“ го спасила својот син од рак!

На 10. години му откриле леукемија и станал зависен од тешки фармацевтски лекови… На 14. години му прогнозирале уште само неколку недели живот. Кога мајка му помислила дека Дарен ја живее последната недела размислувала да му ја даде и последната доза морфиум.Но, срцето на мајката не сакало да се прости …

Повеќе »

(ФОТО) Поради грешка на лекарите оваа убавица ќе има последици цел живот:10. години погрешно ја лекувале

Британката Карла Креси (27) покренала петиција во средните училишта да почне да се крева свеста за ендометриозата, болеста која неа била дијагностицирана после десет години погрешно лекување. Карла на 14. години почнала да чувствува болка во стомакот а кога побарала лекарска помош, и бил дијагостициран синдром на иритантно црево и …

Повеќе »