Tag Archives: 1.650 метри квадратни

(ВИДЕО) Ова е најскап апартман на светот: Една ноќ чини 80.000 долари

Иако се мисли дека епицентрите со епитетите „нај“ се Лас Вегас и Дубаи, најскапата хотелска соба се наоѓа во Женева. Rojal penthaus во хотелот Prezident Vilson е официјално најскап апартман на светот во кој една ноќ чини 80.000 долари. Освен шпо има најголема цена, воедно е и најголем апартман во …

Повеќе »