Tag Archives: џо бајден

(ФОТО) На веб-страницата на Белата куќа се појавила скриена порака: „Ако го читате ова …“

Скриена порака на новата веб-страница на Претседателот Џо Бајден во Белата куќа станала вирална на социјалните мрежи… Само неколку часа откако Доналд Трамп ја напушти Белата куќа, луѓето забележаа порака скриена во HTML. Веб-страницата се ажурирала додека новиот претседател и се обратил на нацијата. На љубителите ан технологијата не им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зборовите кои Џо Бајден и ги ушатил на сопругата пред инаугурацијата говорат за нивниот брак

Околу еден чќас пред инаугурацијата, новиот американски претседател Џо Бајден на социјалните мрежи и испрати специјална порака на неговата сопруга Џил. Тој објави видео на кое двајцата се држат за раце и и се обратил со љубезни зборови. I love you, Jilly, and I couldn’t be more grateful to have …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред инаугурацијата на Џо Бајден: Лајди Гага се помолила во Капитол Хол, а Џенифер Лопез уживала со војниците

Светски познатата пејачка Лејди Гага се подготвува за настап на инаугурацијата на новиот претседател на Соединетите држави, Џо Бајден, што ќе се одржи денес во 18. часот по европско време и таа не е единствената пејачка која пристигна во Вашингтон да настапи на оваа церемонија. Имено, познатата пејачка, по потекло …

Повеќе »

ЈА СЛАВИМЕ АМЕРИКА ВО ТРАЕЊЕ ОД 90 МИНУТИ: Том Хенкс ќе ја води церемонијата на инаугурацијата на Џо Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на празнична програма на 20. јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан. Во специјалното шоу, кое ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и некои други познати личности во САД, како што …

Повеќе »

(ФОТО) Четири мртви по упадот на симпатизерите на Доналд Трамп во Конгресот

Синоќа стотици приврзаници на Трамп упаднаа во зградата на Конгресот на САД во Вашингтон. Смртно настрадале четири лица, соопштила полицијата во Вашингтон. Новоизбраниот претседател Џо Бајден на Твитер напишал: “Она што го видовме денес е болен потсетник дека демократијата е кревка. За нејзино зачувување се потребни луѓе со добра волја, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џо Бајден вакцината за корона ја примил пред тв камерите: Посебно им се заблагодарил на лекарите и испратил порака до граѓаните!

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, им се придружил на политичарите кои ја примија вакцината против вирусот корона пред тв камерите. Со тоа, тој исто така сакал да го убеди американскиот народ дека вакцините на Фајзер се безбедни, пренесуваат локалните медиуми. Бајден рекол дека неговата сопруга била вакцинирана порано дента. …

Повеќе »

Колку пари има Џо Бајден?

Џо Бајден можеби на некои им е познат како човек од средната класа, но новоизбраниот претседател на Соединетите држави е всушност милионер и тој е повеќекратен. На почетокот на претседателската кампања оваа година, Бајден објави информации за неговиот финансиски статус, кои вклучуваат даночни извештаи и на државно и на федерално …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Многу славни личности му честитале на Бајден: „Не ги лути Џо туку црномурна девојка!“

Многу познати лица ги искористија социјалните мрежи за да му честитаат на Џо Бајден за победата на претседателските избори во САД. Актерот Самуел Л. Џексон објави фотографија на Инстаграм на која се гледа една од неговите сцени од филмот, а над тоа пишува „Тие не се лути за Џо, туку …

Повеќе »

МОРБИДНО- ШТО АКО БАЈДЕН ПОЧИНЕ ПРЕД ИНАГУРАЦИЈАТА? Шок анализата на американскиот портал само што е разјаснета!

Претседателот Доналд Трамп постојано ги користеше очигледните гафови на Џо Бајден во кампањата, за време на кои, посебно, демократскиот кандидат не успеа да го дефинира местото за кое всушност се кандидираше на изборите во ноември. Американските медиуми „Кварц“ објавил твит, очигледно извинување во врска со написот под наслов „Што ќе …

Повеќе »