Tag Archives: џо бајден

(ВИДЕО+ФОТО) Џо Бајден го заборавил името на големата ѕвезда на пречекот на шампионот во НБА, видеото веднаш стана популарно

Претседателот на Соединетите Американски Држави Џо Бајден ги угостил кошаркарите на „Голден Стејт Вориорс“ како актуелни шампиони во НБА лигата, а големо внимание привлекла една ситуација кога американскиот претседател не го знаел името на Клеј Томпсон додека ги набројувал имињата на играчите од „големата тројка“ View this post on Instagram …

Повеќе »

МНОГУ славни личности ја доживеале НАЈГОЛЕМАТА ЗАГУБА ВО СЕМЕЈСТВОТО: „Ниту една болка не е посилна од онаа кога родителот ќе изгуби дете“

Некои јавни личности имаа голема несреќа да доживеат огромна тага поради загубата на детето. Вчера регионалната јавност беше изненадена и длабоко потресена од веста дека во Израел ненадејно починал синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лаќа Радуловиќ. Марина почина во септември минатата година, а во февруари 2018 година и беше дијагностициран …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРД ПРЕТСЕДАТЕЛ – Внуката на Бајден се омажила во градината на Белата куќа, а се појави првата фотографија од церемонијата

Внуката на американскиот претседател Џо Бајден, Наоми вчера се омажи за својот избраник Питер Нил. Церемонијата се одржала во градината на Белата куќа, која била затворена за печатот, а ова е исто така еден од ретките случаи овој имот да се искористи за свадба. Наоми (28), која по професија е …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ШЕГУВАЛ – Снимка од пцуењето на Бајден стана хит на социјалните мрежи

Видеото на кое американскиот претседател Џо Бајден пцуе стана хит на социјалните мрежи. Имено, Бајден вчера се сретнал со градоначалникот на Форт Мајерс Бич, Реј Марфи. Во еден момент тој рекол: „Никој не се зае**ва со некој по име Бајден“. Контекстот сè уште не е целосно јасен, но градоначалникот дефинитивно …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТНА СИТУАЦИЈА – Последниот лапсус на Бајден кружи на Интернет, тој повикувал почината жена: „Џеки, дали си тука?“

Американскиот претседател Џо Бајден стана познат по своите гафови кои го ставаат во непријатни ситуации. Во последното, тој и се обраќа на починатата членка на Конгресот, довикувајќи го нејзиното име. За време на вчерашната конференција за борба против гладот, Бајден ја повикувал конгресменката од Индијана, Џеки Валорски, која загина во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ОВА СТАНУВА ТАЖНО“ – Бајден целосно изгубен додека се борел со ветерот и палтото, се му испаѓа…

По закрепнувањето од Ковид, Џозеф Бајден со сопругата се појавил на настан. Американскиот лидер Џо Бајден уште еднаш не успеа сам да се справи со новонастанатата ситуација која настана по излегувањето од хеликоптерот – но имал помош од првата дама. По неколку неуспешни обиди да облече палто кое постојано му …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПАДНАЛ ОД ВЕЛОСИПЕД: Американскиот претседател застанал да ги поздрави приврзаниците, па изгубил рамнотежа

Американскиот претседател Џо Бајден паднал од велосипедот во близина на неговата куќа во Рехобот, Делавер. Тој ја загубил потпората за ногата додека застанувал да ги поздрави поддржувачите во саботата во 9.40 часот. 79-годишниот претседател паднал откако стопалото му се заглавило во педалите. Тој брзо станал, велејќи им на набљудувачите „Добро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шегата на Бајден предизвикала лути коментари на Твитер: „Лош примерок на Американец“

Американскиот претседател Џо Бајден предизвикал бројни критики за една реченица во својот говор на Денот на Свети Патрик. Бајден има ирско потекло, неговиот пра прадедо е од округот Мајо во Ирска, а за време на говорот Бајден сакал да се пошегува. Шегата не наишла на најдобар прием на интернет. „Можеби …

Повеќе »

(ФОТО) КРЕВАЊЕ ПРАШИНА ВО ЈАВНОСТ – Латекс, штикли, фетиши: Контроверзниот Сем Бринтон е новиот советник на Бајден за енергетика

Контроверзниот Сем Бринтон, небинарен припадникна ЛГБТ популацијата, наводно е нов функционер во администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден, а оваа вест заедно со неговите фотографии во латекс и штикли, го обиколуваат светот без да престанат да предизвикаат бурни реакции во јавноста. Поранешната „драг кралица“ која важи за небинарна личност и …

Повеќе »