Tag Archives: џон бон џови

(ФОТО) ХУМАН ГЕСТ – Џон Бон Џови има три ресторани во кои се служат бесплатни оброци

Првиот ресторан ги отвори вратите во октомври 2011. година. Џон Бон Џови и неговата сопруга имаат три ресторани во кои луѓето плаќаат колку што можат и’ ако можат. „Soul Kitchen“ е името на непрофитна организација управувана од Фондацијата JBJ, водена од музичарот Џон Бон Џови. Во „Soul Kitchen“ чиниите немаат …

Повеќе »

(ФОТО) ДУША ОД ЧОВЕК – Џон Бон Џови е човек со големо срце: Еве како секој ден им помага на луѓето!

Негова цел е да се прекине ланецот на сиромаштија… Џон Бон Џови е популарен пејач, глумец, политички активист и голем хуманитарец. Неодамна отворил два ресторани во кои луѓето кои се гладни, а немаат пари, можат да добијат бесплатен оброк. „Сите се добредојдени на нашата маса“ „Soul Kitchen“ е името на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРОДАЖБАТА НА СИНГЛОТ ОДИ ВО ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ: Бон Џови и принцот Хари снимиле песна!

Легендарниот поп пејач, Џон Бон Џови, ги здружил силите со 35. годишниот војвода од Сасекс, Хари, и го снимил синглот „Unbroken”, за The Invictus Games. View this post on Instagram I said I’ll give it a shot…[Sound On 🔊] • Stay tuned for more to come later… #WeAreInvictus A post …

Повеќе »