Tag Archives: џони солинџер

(ВИДЕО) Починал пејач на славен рок бенд: Немал пари за лекување!

Пејачот на „Скид Роу“, Џони Солинџер починал на 56-годишна возраст, откако им порачал на фановите дека има оштетување на функцијата на црниот дроб. Другите членови на бендот ја потврдија тажната вест, објави „The Sun“. „Тажни сме што ги слушнавме вестите за нашиот брат Џони Солингер, мислите се насочени кон неговото …

Повеќе »