Tag Archives: џиџи брајант

НА ГОДИШНИНА НА СМРТТА – Ванеса Брајант: „Коб, направивме се добро, а Џиџи, мама секогаш ќе биде горда на тебе!“

Ванеса објавила трогателно писмо од најдобрата пријателка на Џијана, Обри Калаган Помина една година од трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант или Црна Мамба, како што го нарекуваа, и неговата ќерка Џијана. Сопругата на Коби и мајката на Џијана, Ванеса Брајант, вдовицата на Коби и мајката на девојчето Ванеса …

Повеќе »

(ФОТО) Ванеса Брајант ги блокирала фан страниците на Коби Брајант на интернет: Причината „крши срца!“

БРАЈАНТ во текот на викендот испратила емотивна порака до обожавателите на Коби Брајант објаснувајќи ги неодамнешните измени што ги направила на нејзината страница на Инстаграм за да може да продолжи понатаму по неочекуваната смрт на нејзиниот сопруг. Ванеса им се заблагодарила на обожавателите на Коби за поддршката, но исто така …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Полицаец ги сликал мртвите тела на Коби Брајант и неговата ќерка и се фалел пред девојката – но ги продал и на еден медиум!

Имено тој освен што направил фотографии и ги испратил на еден медиум во еден бар и се фалел на девојката за тоа што го снимил. Коби Брајант, неговата ќерка Џиана, како и уште седум други лица загинаа во хеликоптерска несреќа на 26. јануари во Лос Ангелес. Смртта на НБА легедната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детали во аутфитот на Бијонсе со кои им одала почест на Коби и неговата ќерка

Вчера се одржа комеморијација за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа кон крајот на јануари, со седум други лица. Покрај семејството, многу славни спортисти и други познати личности се собраа во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес за да оддадат почит на легендата за кошарката. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СО МНОГУ ЕМОЦИИ И БОЛКА: Ванеса Брајант, со очи полни со солзи, првпат јавно зборуваше за саканиот Коби и нивната ќерка Џиана!

Досега Ванеса Брајант се обраќаше преку Инстаграм, онака тивко, со многу болка, се обидуваше да живее со болката дека остана без саканиот сопруг Коби Брајант и ќерката Џиана… Ванеса Брајант со емотивен говор ги трогна сите присутни на комеморацијата за Коби и Џиана во „Стејпл Центарот“ во Лос Анџелес. Додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата на починатиот Коби Брајант објавила снимка од седуммесечната ќерка Капри:„Изгледа исто како мојата Џиџи!“

Ванеса полека се опоравува од трагичната смрт на сопругот и ќерката,а во тоа и помагаат нејзините ќерки Наталиа, Вјанка и Капри. Иако минува низ многу тежок период во животот, Ванеса Брајант и понатаму има насмеано лице поради ќерката Капри. На својот профил на Инстаграм објавила видео на преслатката седуммесечна ќерка. …

Повеќе »

(ФОТО) Неутешна мајка: Ванеса со нова фотографија за загубата на ќерката Џиџи!

„Го гледам моето девојче повторно насмеано и среќно со кошаркарска топка под раката, во виолетово жолта тренерка и тоа ми го загреа срцето. Мојата Џиџи“ Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Ѓијана,е активна на социјалните мрежи каде својата болка ја …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА: Потресна порака на вдовицата на Брајант: „Не може да го има Коби без Џиџи“

Ја испратила емотивната вечер во „Стаплес центарот“ посветен на нејзиниот сопруг Ванеса Брајант, вдовицата на загинатиот кошаркар Коби Брајант, ја испратила емотивната вечер во „Степлес центарот“ посветена на нејзиниот сопруг. Ова е прва игра на Лејкерси по смртта на Брајант на 26. јануари во хеликоптерска несреќа а организацијата се потрудила …

Повеќе »