Tag Archives: џиџи брајант

(ФОТО) „Споделуваа слики од трупови како да се животни“ – Вдовицата на Коби Брајант открила СТРАШНИ ДЕТАЛИ! За смртта на сопругот и ќерката дознала на НАЈЛОШИОТ начин!

Венеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант, изјави дека за смртта на нејзиниот сопруг дознала гледајќи ги објавите „RIP Kobe“ на нејзиниот телефон. Кошаркарската ѕвезда Коби Брајант загина со својата ќерка, 13-годишната Џана и уште седум лица во несреќа во јануари 2020. година. Тужба за објавување податоци Г-ѓа Брајант го тужи …

Повеќе »

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши средно училиште. “Честитки, Џиџи. Те сакам засекогаш и вечно. Јас сум толку горда на тебе”, напишала таа на Инстаграм со фотографија од дипломата. Џиана, нејзиниот татко Коби Брајант и седум други лица загинаа во хеликоптерска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Детали во аутфитот на Бијонсе со кои им одала почест на Коби и неговата ќерка

Вчера се одржа комеморијација за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, кои трагично загинаа во хеликоптерска несреќа кон крајот на јануари, со седум други лица. Покрај семејството, многу славни спортисти и други познати личности се собраа во центарот „Стејплс“ во Лос Анџелес за да оддадат почит на легендата за кошарката. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата на починатиот Коби Брајант објавила снимка од седуммесечната ќерка Капри:„Изгледа исто како мојата Џиџи!“

Ванеса полека се опоравува од трагичната смрт на сопругот и ќерката,а во тоа и помагаат нејзините ќерки Наталиа, Вјанка и Капри. Иако минува низ многу тежок период во животот, Ванеса Брајант и понатаму има насмеано лице поради ќерката Капри. На својот профил на Инстаграм објавила видео на преслатката седуммесечна ќерка. …

Повеќе »

(ФОТО) Неутешна мајка: Ванеса со нова фотографија за загубата на ќерката Џиџи!

„Го гледам моето девојче повторно насмеано и среќно со кошаркарска топка под раката, во виолетово жолта тренерка и тоа ми го загреа срцето. Мојата Џиџи“ Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Ѓијана,е активна на социјалните мрежи каде својата болка ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тргнале на натпревар на кој никогаш не стасале: Последни фотографии на Коби Брајант и неговата ќерка

Коби Брајант и неговата ќерка Ѓијана загинале, вчера, при пад на хелихоптер во Каламбас. View this post on Instagram Merry Christmas 🙏🏾🎄🎁 A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on Dec 25, 2019 at 11:20am PST Веста за смртта на еден од најголемите кошаркари на сите времиња го погодила цел …

Повеќе »