Tag Archives: џингл тв

JINGLE TV СО OPEN AIR STUDIO ОД „ПИВОЛЕНД 2022“

Од овој викенд Jingle Телевизија со свое Open Air Studio ќе ја пренесува целата атмосфера од овогодинешното издание на Пиволенд. Во отворената летна програма ќе продефилираат безброј познати јавни личности од македонската сцена меѓу кои: Игор Џамбазов, Лара Иванова, Андреј од дуото ДНК и многу други. „Онаму каде што се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оригиналната Констракта со поздрав и најава за првото интервју во пресрет на нејзиното доаѓање во Македонија

Ултрапопуларната и сензационална „Констракта” со поздрав до македонците го најавува нејзиното прво интервју за Македонија ексклузивно на JingleTV, како и најава за нејзиниот концерт во Дојран ова лето. Која е тајната на успехот кој го доби Ана Џуриќ – Констракта, како преставник на Србија на овогодинешното издание на Евровизија во …

Повеќе »