Tag Archives: џил бајден

(ФОТО) Фустаните на Кејт Мидлтон кои морате да ги имате: Англичанката ги победи првите дами на Франција и САД

Кејт Мидлтон се појави на Самитот Г7 и покажа дека не може да погреши кога станува збор за стилот на облекување! Кејт Мидлтон присуствувашт на Самитот Г7 и сите погледи беа свртени кон неа! Секој пат кога таа ќе се појави на јавната сцена, сите се воодушевени од нејзиниот изглед. …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон домаќинка на првата дама на САД – Џил Бајден во Лондон

Првата дама на Соединетите држави била гостинка на Кејт Мидлтон а средбата била посветена на важноста на раното детство за натамошниот развој во животот. Двете дами посетиле и детска градинка каде се дружеле со децата…   View this post on Instagram   A post shared by Duke and Duchess of …

Повеќе »

(ФОТО) Џил Бајден во штикли кои се сон на секоја жена

Веста дека американскиот претседател Џо Бајден неодамна клекнал и собрал глуварче на тревникот пред Белата куќа, кога се подготвувале на пат, а потоа и го дал на сопругата Џил, го обиколи светот. Заедно со тој убав гест, многумина ги забележаа и специјалните потпетици на американската прва дама, пишува на сајтот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Куќињата на Бајден исфрлени од Белата куќа: Го нападнале обезбедувањето!

Американскиот претседател Џозеф Бајден своите две кучиња ги вратил во приватна резиденција во Вилмингтон, Делавер, по инцидентот во кој едно од кучињата гризнало член на обезбедувањето на Белата куќа.   View this post on Instagram   A post shared by First Lady Dr. Jill Biden (@flotus) Тригодишното куче Мејџор, помладо …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на САД направила голема промена во Белата куќа за денот на вљубените: Прва и единствена!

Првата дама на САД Џил Бајден поставила специјално уметничко дело, кое сама го изработила, по повод денот на вљубените. Како што јавуваат медиумите, претседателот на САД заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВАТА ДАМА НА САД – Најскапите креации на Џил Бајден ниту оддалеку како на Меланија Трамп

Џил Бајден претежно избира фустани со миди должина од таа елегантна форма Џил Бајден, првата дама на САД, главно избира фустани со средна должина и елегантни модели, а нејзините омилени детали и се салонки и фини нараквици.   View this post on Instagram   A post shared by Dr. Jill …

Повеќе »

(ФОТО) Џил Бајден ја воодушевила Мишел Обама со необичен подарок!

Пријателството на Џил Бајден и Мишел Обама трае со години, а сега првата дама на Америка одлучила да ја изненади својата пријателка Мишел Обама во 2009 година во Белата куќа засади разновиден зеленчук, а сега Џил Бајден штотуку ги собрала плодовите од трудот и и’ испратила корпа полна со свеж …

Повеќе »

(ФОТО) КОГА ПРВАТА ДАМА ЌЕ НАПРАВИ КОЛАЧИ: Џил Бајден им однела послужување на членовите на Националната гарда во Капитол

Новата прва дама на САД, Џил Бајден, ненајавено го посети Капитол и однела корпи со чоколадни колачи на членовите на Националната гарда, заблагодарувајќи им се што се грижеа за неа и за безбедноста на членовите на нејзиното семејство за време на инаугурацијата. На овој начин, рекла таа, сака да им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зборовите кои Џо Бајден и ги ушатил на сопругата пред инаугурацијата говорат за нивниот брак

Околу еден чќас пред инаугурацијата, новиот американски претседател Џо Бајден на социјалните мрежи и испрати специјална порака на неговата сопруга Џил. Тој објави видео на кое двајцата се држат за раце и и се обратил со љубезни зборови. I love you, Jilly, and I couldn’t be more grateful to have …

Повеќе »