Tag Archives: џиана брајант

Нови детали за истрагата за загинувањето на Коби Брајант: Пилотот дезориентиран во маглата

Пилотот Ара Зобајан испратил информации на земја дека се искачува 4.000 стапки за да ги надмине облаците, а всушност не било така Пилотот на хеликоптерот што се сруши на рид во Калифорнија среде магла на 26. јануари, при што загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џиана, и седум други патници, бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пет месеци од трагедијата во семејството на трагично починатиот Коби Брајан СЕ ВРАЌААТ НАСМЕВКИТЕ

По скоро пет месеци од трагичната смрт на НБА-легендата Коби Брајант, работите во неговото семејство полека се враќаат во нормала. Ожалостената Ванеса Брајант остана сама со три деца, откако нејзиниот сакан сопруг и 13-годишната ќерка Џиана починале во хеликоптерска несреќа што не се памети. Иако била презаситена од тага, Ванеса …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „ЛЕШИНАРИ“ заработуваат на смртта на Коби и ќерката: За 800. долари продавале маички од комеморацијата!

ЦЕРЕМОНИЈАТА во центарот „Стејплс центарот“,на која во Лос Ангелес им беше одадена почест на загинатите Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, многумина ја искористија за да заработат пари на сувенирите што, во таа пригода, ги добија со влезницата за комеморацијата. Настанот за славење на животот и жалост за смртта на …

Повеќе »