Tag Archives: џејми ли кертис

(ФОТО) По доделувањето на Оскарите, Џон Траволта го посвоил кученцето кое се појави на доделувањето на наградите

Џон Траволта и неговиот син Бен го проширија своето семејство. 68-годишниот актер и неговиот 11-годишен син го посвоија Mac&Cheese, преслатко кученце кое се појави на Оскарите. View this post on Instagram A post shared by John Travolta (@johntravolta) Кутрето го претстави Џејми Ли Кертис додека и оддаваше почит на покојната …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка го опуштила стомачето и ги покажала несовршеностите: „Нема криење, тоа е мојата цел!“

НА ЕКРАНОТ и пошироко, Џејми Ли Кертис е навистина автентична. 63-годишната актерка глуми во новиот филм „Се, секаде, одеднаш“, кој во кината пристигнува на 8. април, а со најновата објава на Инстаграм се отвори за својот изглед за улогата што ја игра. Споделувајќи ја својата фотографија од сетот, Кертис рече …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џејми Ли Кертис: „Гледав како нашиот син станува – наша ќерка!“

Актерката Џејми Ли Кертис првпат јавно проговорила за својата трансродна ќерка. „Гледав со восхит и гордост како нашиот син станува нашата ќерка Руби“, рекла Џејми Ли Кертис во интервју за списанието AARP. View this post on Instagram A post shared by Jamie Lee Curtis (@curtisleejamie) 62-годишната актерка со сопругот Кристофер …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка Џејми Ли Кертис проговорила за борбата со зависноста: „Бев болна…“

Фотографија од нејзините помлади денови, на која држи чаша алкохол во раката, во средата се појави на Инстаграм профилот на Џејми Ли Кертис, покрај која познатата холивудска актерка отворено зборувала за својата зависност и патот кон трезвеноста. „Еднаш, многу одамна – во далечна, далечна галаксија – бев млада sвезда во …

Повеќе »

(ФОТО) Атиџе и подарила мед на холивудската актерка Џејми Ли Кертис: „Ако не сте го гледале ‘Медена земја’, ве поттикнувам да го направите тоа!”

Познатата холивудска актерка, Џејми Ли Кертис, на својот Инстаграм профил објави фотографија која ја израдува македонската јавност. На фотографијата стои тегла со мед и украсна кутија со знакот на “Медена земја”, а во описот Џејми напишала: “Изненадување. Подарок кој продолжува да дарува. Директно од изворот. Мед од медената земја. Атиџе …

Повеќе »