Tag Archives: џеси џеј

(ВИДЕО+ФОТО) Познатата пејачка со НАЈСИЛНИОТ ГЛАС НА СВЕТОТ, по загубата на детето и опасната болест, СТАНА МАЈКА: Сакаше да остави се а животот целосно и да се завртел

Британската пејачка Џеси Џеј, една од најдобрите вокали на денешницата, кон крајот на минатата година објави дека е бремена. По турбулентниот животен период во кој го загуби бебето и се бореше со лошо здравје, на пејачката и се оствари најголемиот сон – стана мајка. Пејачката откри дека добила машко бебе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Познатата пејачка пред повеќе од една година имаше спонтан абортус, а денес има причина да слави!

Џеси Џеј ја откри добрата вест. Откако пред повеќе од една година го загуби своето бебе со спонтан абортус, пејачката со насмевка откри дека повторно е во друга состојба. Таа ја сподели веста на Инстаграм во вид на емотивно видео, кое, судејќи според коментарите, ги разнежнил многубројните следбеници на Џеси. …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката објавила дека го изгубила бебето, но сепак одржува концерт: „Тоа и треба на мојата душа“

Откако на својот Инстаграм профил ја сподели тажната вест за спонтан абортус, британската пејачка Џеси Џеј потврди дека сепак ќе настапува, само еден ден откако дозна дека „срцето на бебето престанало да чука“. Имено, Џеси на Инстаграм објави фотографија на која држи тест за бременост и лежи на кревет. „Вчера …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славна пејачка поради болест го напушта Инстаграм: „Со месеци не поминав ден без болка“

Пејачката Џеси Џеј објави дека ќе се повлече од социјалните мрежи некое време поради нејзината здравствена состојба. Своето збогување го сподели со 10 -те милиони обожаватели кои ја следат на Инстаграм. Џеси се бори со болеста Мајнер повеќе од шест месеци, болест на внатрешното уво, која се карактеризира со напади …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали е неопходно: Пејачката на настап открила дека не може да биде мајка!

„Тоа не е нешто што не’ одредува, но оваа песна ја напишав за себе во моменти на тага и болка, сакав да си пружам радост така што другите луѓе ќе можат да ја слушаат песната во моменти кога им е многу тешко” Во понеделникот, Џеси Џеј настапила на сцената на …

Повеќе »