Tag Archives: џенифер греј

(ВИДЕО) После 33. години се снима продолжување на филмот кој заработил 214. милиони долари

Џенифер Греј, партнерката на Патрик Свајзе во романтичната драма „Валкан танц“, ќе се појави во продолжение на класикот од 1987. година, објави филмското студио во петокот. Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот, кој ќе го режира Џонатан Левин, изјавил Џон Фелтхајмер, извршен директор на Lions Gate Entertainment …

Повеќе »

(ФОТО) По 19 години брак , се разведува ѕвездата од „Валкан танц“: „Плачеме додека ова го објавуваме!“

„Неодамна донесовме тешка одлука за развод, но остануваме блиски и длабоко благодарни за животот што го споделивме и прекрасната ќерка што ја воспитавме“ Џенифер Греј и Кларк Грег решиле да го прекинат бракот.Двојката вчера ја објави веста во заедничка изјава на нивните профили на социјалните медиуми. Актерската двојка објави дека …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се сеќаваме на неа од филмот „Валкан танц“: Каде исчезна глумицата Џенифер Греј?

Актерката која го заведе Патрик Свејзи во култниот филм скоро исчезна. Сите навивавме за Бејб и Џони во култниот филм „Dirty Dancing“ (Валкан танц), но тоа беше пред повеќе од триесет години. Оттогаш, одвај сме чуле каде е и што работи sвездата на филмот – Џенифер Греј. По големиот успех …

Повеќе »