Tag Archives: џемпер

(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕДИЗВИКАЛА ГНЕВ ВО ЈАВНОСТА: Поради овој потег негативните коментари само се нижат!

Војвотката успеа да добие лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг Кејт Мидлтон успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на стајлинг. Имено, добро е познато дека војвотката во текот на годината неколку пати се појавува на јавни собири во исти фустани, но дека …

Повеќе »

(ФОТО) Валканиот, искинат џемпер на Кобејн е продаден за 334.000 долари: Ова се 10. најпознати кардигани на сите времиња! Еден открил премногу!

Кардиган (сardigan) е англиски збор и е еден вид џемпер со копчиња за разлика од џемперот што се влече над главата. Многу познати личности ја обожаваат оваа облека, а најпознатиот е секако валканиот, со флеки, искинат зелен кардиган на Курт Кобејн во кој се појави на шоуто на МТВ Unplugged …

Повеќе »

(ФОТО) Четири парчиња кои секоја жена треба да ги има во својот орман

И’ покрај силните трендови кои не преплавуваат, вниманието е најдобро да се усмери на безвременските модерни парчиња. Класични, шик парчиња се одлична и исплатлива инвестиција бидејќи со години ќе имате гарантирано тренди парчиња кои го спасуваат секој аутфит и му даваат вистинска доза елеганција и женственост. Ако планирате шопинг, нема …

Повеќе »