Tag Archives: ќерка јоана

(ФОТО) Кили доби внук и официјално стана дедо: Се породи неговата ќерка Јоана – преслатко бебенце!

Пред неколку недели Кирил Поп Христов објави фотографии со бремената ќерка а денес веќе може да се пофали дека и официјално станал дедо! Популарниот актер Кирил Поп Христов – Кили, утринава стана дедо – се породи неговата ќерка Јоана која заедно со својот сопруг Родригез Сориа Хосе Луис живее во …

Повеќе »

(ФОТО) Кили со нетрпение чека да стане дедо: Со гордост го покажал трудничкото стомаче на Јоана

Годините летаат и некои се подготвуваат за, велат, омилената улога на дедо или баба… Познатиот македонски актер, Кирил Поп-Христов, очигледно со нетрпение чека да стане дедо па на социјалните мрежи се пофалил со „стомачето“ на својата ќерка Јоана… Кирил Поп Христов – Кили наскоро за првпат ќе стане дедо. Неговата …

Повеќе »