Tag Archives: љубомора

(ФОТО) ПРЕКРАСНО – РУСИНКАТА НА КОЈА ЉУБОМОРНИОТ МАЖ И ГИ ИСЕКОЛ ДВЕТЕ ШАКИ СЕ ОМАЖИЛА: Пред три години минала ДРАМА а сега не ја крие СРЕЌАТА!

Русинката Маргарита Грачева (27), мајка на две деца, чиј поранешен сопруг Дмитриј и ги отсече двете раце во 2017. година, на својот Инстаграм профил пред неколку дена објави дека се омажила. Маргарита и нејзиниот нов сопруг Максим неодамна подготвија свадба на која им приредија необично изненадување на своите пријатели. Во …

Повеќе »

Ова се трите најљубоморни знаци во хороскопот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мала доза на љубомора во врските, па дури и во пријателствата е нормална, но има и такви луѓе што се изедени од љубомора. Поблага форма на љубомора е соодветна …

Повеќе »

Три хороскопски знаци на кои љубомората им е непознат поим

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ЉУБОМОРАТА лесно може да ја расипе секоја врска и честопати е причина за нејзино раскинување. Но, астролозите велат дека може да се избегне затоа што има некои хороскопски знаци …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ СО ТРАУМИ – Британската водителка и инфлуенцерка, Кејт Пајпер, проговорила за претрпеното насаилство кога бившиот дечко и го уништил лицето со киселина

Таа била на врвот на кариерата кога нејзиното момче со киселина и го уништил лицето, а денес повторно ги украсува насловните страни… Кејт сега е среќно оомажена со градежен изведувач и имаат две ќерки Британската презентерка и инфлуенсерка Кејти Пипер (36) зборувала за ужасното искуство што го доживеала во 2008. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Почнал да гали плишано куче па ја снимил реакцијата на својот љубоморен миленик!

На кучето Бејли не му било сеедно кога видел дека неговиот сопственик гали друго куче. Прво само разочарано лежел и гледал што се случува, а потоа сфатил дека мора нешто да преземе… Погледнете како реагирал на оваа „измама“.

Повеќе »

Кај овие претставници на хороскопските знаци љубомората е најистакната карактеристика!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ЉУБОМОРАТА е нормална појава во секоја врска, но само кога е во одредени граници. Интензитетот на љубомора варира од личност до личност, но зависи и од хороскопскиот знак. Следниве …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УЖАСЕН ЗЛОЧИН ВО РУСИЈА: Љубоморната Јелисавета (22) ја избодела помладата Стефанија дури 189. пати – и го отсекла увото и и’ ги извадила очите а сега оди во затвор!

Девојка од Русија која ја убила својата помала сестра поради љубомора, и и’ го отсекла увото и ги извадила очите, е осудена на 13 години затвор. Елизабетан Дубровина (22) ја избодела својата сестра Стефанија најмалку 189 пати и и го исекла десното уво,било соопштено на судењето во Санкт Петербург, Русија. …

Повеќе »

Три хороскопски знаци на кои љубомората им е најголема мана

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак... ИАКО, во некои моменти, не обзема чувство на љубомора, овие знаци дефинитивно предначат. Тоа е многу често поради нивната несигурност, но исто така и песимизмот на кој тие се …

Повеќе »

Овие четири женски потези ги презираат ама баш сите мажи

Ако сте забележале дека секоја врска ви трае кратко и дека, кога малку подобро ќе размислите, не сте сигурни зошто било која од нив всушност завршила, значи дека со нешто веројатно сте го одбиле својот бивш партнер. Иако постои можноста едноставно да не сте се согласувале, причините можат да бидат …

Повеќе »