Tag Archives: љубомора

ПОСЕСИВНИ сте во врските? Слободно искажете љубомора но на ЗДРАВ НАЧИН!

Погрешно изразената љубомора може целосно да ја уништи вашата врска … Љубомората ги уништува врските, предизвикува сомнеж кај вас, а понекогаш обидот да ја надминете љубомората изгледа како борба со ветерници. Љубомората е таа што предизвикува недоверба, ја уништува самодовербата и може трајно да ги расипе инаку големите љубовни врски. …

Повеќе »

ЗОШТО ВАШИОТ ПАРТНЕР Е ЉУБОМОРЕН НА БИВШИОТ? Ова се 5. најчести ПРИЧИНИ бидејќи сите влечат ТОВАР од минатото и се чувствуваат НЕСИГУРНО!

Новиот партнер и новата врска секогаш носат голема радост и среќа, освен ако вашиот партнер, и покрај тоа што убаво си поминувате заедно и добро се сложувате, нема проблем со – вашиот бивш. Понекогаш, наместо да уживаат во фактот дека многу ги сакате и се обидувате да го покажете тоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче било љубоморно на помалечкото кое се галело со сопственикот па направило нешто урнебесно

ЗЛАТЕН РЕТИРЕВЕР не можел да ја сокрие својата љубомора кога видело дека малото куче лежи на каучот до сопственикот и се гали со него. Веднаш станал и истрчал кон каучот, го зграбил кучето со забите и го одвлекол до корпата за отпадоци и го фрлил во неа. Додека малото куче …

Повеќе »

20. работи кои ги прави само мажот кој искрено ве сака

Некои знаци на вистинска љубов се многу суптилни, но затоа постојат јасни и гласни со кои можете веднаш да видите кои се намерите на вашиот маж. Овие 20 работи ќе ги направи само човек кој искрено ве сака. 1. Тој внимателно ве слуша кога половина час драматично го објаснувате конфликтот …

Повеќе »

Не можат да се контролираат: 5. хороскопски знаци кои „пукаат“ од љубомора!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако некои луѓе не обрнуваат внимание на успехот на другите луѓе, има и други кои веднаш завидуваат. Повеќето луѓе стануваат љубоморни во одреден момент од нивниот живот. Љубомората во …

Повеќе »

Хороскопски знак кој е секси, но љубоморен и посесивен: Каков е секој знак по овие прашања?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тој е полн со сексуални идеи и желби и е одличен заводник, но може да биде многу напорен. Станува збор за Скорпија. Нај љубоморен знак на Зодијакот е Скорпија, …

Повеќе »

7 навики на Французите на кои цел свет е љубоморен

Чист хедонизам, лесното уживање во храната и страсните бакнежи се само некои од навиките на списокот што Французите ги негувале долго време, а на кои им завидува и остатокот од светот. Во основата на убавината на патувањето е запознавање на други култури и оние мали навики и обичаи карактеристични за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОМОРАТА НЕ Е СЕКОГАШ СИМПАТИЧНА – Како се чува сопругот: Вака сигурно не!

На свадбата дошол со сопругата, а потоа сакал да танцува со друга дама но тоа не завршило добро. Дека љубомората никогаш не е симпатична покажува и примерот на оваа русокоса која толку срдечно го „бранела“ својот сопруг од танцување со висока непозната бринета што и ние се срамиме во нејзино …

Повеќе »

(ФОТО) Бившиот дечко ја полил со киселина на денот кога брат и се убил: Денес изгледа фантастично!

На затворањето на филмскиот фестивал во Венеција сите погледи биле свртени кон Гесика Нотаро – поранешна манекенка и телевизиска sвезда, која го привлече вниманието во една необична златна креација. Можеби ќе ве изненади фактот што носи маска за око, но зад тоа стои тешка и не толку убава приказна што …

Повеќе »