Tag Archives: љубомора

(ФОТО) ЖИВОТ – Љубоморно момче ја полило со киселина и ја осакатил доживотно: Се венчале штом излегол од затвор!

Турчинката Берфин Озек (20) се омажила за мажот кој и фрлил киселина на лицето и ја осудил на доживотни тешки повреди и оштетен вид. Озек се омажила со Касим Озан Селтик (23) овој месец, две години откако тој ѝ фрлил хемикалија во лицето поради расправија, поради што Берфин целосно ослепела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило професионалец да ја полие со киселина. Таа денес гласно зборува за она што го доживеала за да им помогне на жените кои биле жртви на некаков облик на насилство. Во 2008. година, Кејти имала сè …

Повеќе »

Ги прогонуваат сомнежот и песимизмот: 3. најљубоморни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој хороскопски знак е автентичен и има специфични карактеристики, а често се појавуваат негативни кога се во прашање љубовните врски. Астролозите истакнуваат дека меѓу хороскопските знаци можеме да ги …

Повеќе »

Дали љубомората е доказ за љубов?

Љубомората е сложено чувство. Тоа може да се изрази преку гнев, омраза, страдање, вознемиреност и очај. Меѓутоа, дали чувството на љубомора секогаш мора да биде деструктивно? Обично тоа е резултат на негативни мисли и чувства на несигурност кои се појавуваат затоа што се плашиме дека би можеле да останеме без …

Повеќе »

Како секој знак покажува љубомора!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Девицата ќе предизвика љубомора кај партнерот, а Бикот ќе истражува… Додека љубомората може да биде знак на љубов и силна врска со партнерот, екстремната форма може да биде фатална …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЉУБОМОРА – СЕ МАСКИРАЛ ВО ДЕБЕЛА ЖЕНА, ЗАЗВОНИЛ НА ВРАТА И НА БИВШАТА И ФРЛИЛ КИСЕЛИНА ВО ЛИЦЕТО: Несреќната лекарка осакатена!

Студент по медицина кој се маскирал во дебела жена со потемна боја на кожа и фрлил киселина во лицето на поранешната девојка, вчера бил осуден на 15. години затвор. Д р Рим Алауи е трајно изобличена откако нејзиниот поранешен колега и љубовник и фрлил киселина во лицето во ужасен, планиран …

Повеќе »

ЖЕНО, СО ВАКОВ МАЖ НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕШ СРЕЌНА: 7 тивки знаци дека вашиот партнер емотивно ве уништува!

Совет на искусен брачен терапевт Емоционалната злоупотреба или уцената понекогаш е тешко да се открие, особено ако сте учесник во таква токсична врска. Ако чувствувате дека нешто ве гуши во врската, а не сте сигурни во што точно е проблемот, прочитајте го овој текст. Брачен терапевт објаснува како изгледа лошата …

Повеќе »

Кои се најомразените хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Некои се одмаздољубиви и манипулативни или лесно им го вртат грбот на другите … Близнаци Луѓето родени во овој знак се друштвени, разговорливи, каприциозни и љубопитни. Но, тие сакаат …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ САКА ДА СЕ ЗАПУШТИ – МИ ВЕЛАТ ДЕКА СО „МОИТЕ КАНЏИ“ ГО ПОВРЕДУВАМ ДЕТЕТО: На млада мајка и префрлуваат дека не води доволно грижа за бебето бидејќи секогаш е дотерана!

Кога забременила, сите и велеле дека дошол крајот на нејзиното дотерување и дека никогаш нема да има убава фризура, нокти и дека нема да води живот на кој била навикната, а сега сите е се љубоморни. Младата мајка, Деми Луиз од Есекс, рекла дека и покрај новороденото бебе, таа секогаш …

Повеќе »