Tag Archives: љубомора

ОВИЕ ЧЕТИРИ ЗНАЦИ СЕ НАЈЉУБОМОРНИ ВО ВРСКИТЕ: Ги „јаде“ несигурноста, партнерот го следат во чекор!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многумина ќе се согласат дека љубомората е еден од најголемите проблеми во љубовните врски, а некои хороскопски знаци се особено склони кон неа. На прво место е Бикот. Овој …

Повеќе »

Ова се работите што мора да ги знаете доколку сте во врска со Скорпија

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ние сме во владеењето на Скорпијата, знак кој има малку неправедно лоша репутација. Луѓето се плашат од него затоа што го замислуваат како љубоморен, посесивен и одмаздољубив, но тој …

Повеќе »

ПЕТ начини на кои мажите ги „ТЕСТИРААТ“ жените на првиот состанок – важна им е вашата реакција!

Немојте да се изненадите ако на првиот состанок бидете ставени на овие „тестови“. Кога избираме партнер, тоа го правиме врз основа на нашите критериуми, а на првиот состанок обично проценуваме дали личноста со која излеговме одговара на нашите критериуми. Поради ова, на првиот состанок може да бидете ставени на мали …

Повеќе »

Ова се трите најљубоморни хороскопски знаци, со нив треба да бидете внимателни

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубомората е чест проблем во многу интимни врски и ако е премногу изразена може да доведе до бројни проблеми. Нејзиното потекло е најчесто несигурноста, но и потребата на љубоморниот …

Повеќе »

Ова се многу љубоморни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овенот е нетрпелив хороскопски знак, а неговата љубомора произлегува токму од неговата нетрпеливост во остварувањето на своите цели и соништа Според астрологијата, постојат четири хороскопски знаци кои се борат …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНО – МАЖОТ ВО ПОНЕДЕЛНИК И ИСПРАЌАЛ ЦВЕЌЕ, А КОЛЕШКА И КАЖУВА ДЕКА ЈА ИЗНЕВЕРУВА: По безброј ЗЛОБНИ коментари добила одговор каков што заслужува!

Сите ние би сакале нашите врски да функционираат токму онака како што ги гледаме во филмовите – да не изненадат, луѓето за кои се грижиме, со подароци на работа или спонтани излегувања. Но, за повеќето од нас, реалниот свет едноставно не функционира така, пишува Mirror. Меѓутоа, една жена на Редит …

Повеќе »

(ВИДЕО) „На состанокот сама си праќам пијачка за да го направам момчето љубоморно!“

Тиктокерката Софија Френклин открила како го тера мажот на состанокот да мисли дека таа има и други „опции“ и да биде малку љубоморен. Таа споделила видео на TikTok на кое напишала: „Мажите сакаат здрава конкуренција“. „Кога одам во тоалет, му плаќам на шанкерот да ми испрати пијачка од ‘таен обожавател’ …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ – Љубоморно момче ја полило со киселина и ја осакатил доживотно: Се венчале штом излегол од затвор!

Турчинката Берфин Озек (20) се омажила за мажот кој и фрлил киселина на лицето и ја осудил на доживотни тешки повреди и оштетен вид. Озек се омажила со Касим Озан Селтик (23) овој месец, две години откако тој ѝ фрлил хемикалија во лицето поради расправија, поради што Берфин целосно ослепела …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило професионалец да ја полие со киселина. Таа денес гласно зборува за она што го доживеала за да им помогне на жените кои биле жртви на некаков облик на насилство. Во 2008. година, Кејти имала сè …

Повеќе »