Tag Archives: љубовни врски

Во 2021. година би требало да избегнувате врски со овие хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека хороскопските знаци имаат големо влијание на слагањето на партнерите во романтичните врски. Elite Daily објави список на знаци кои треба да се избегнуваат едни со други …

Повеќе »

(ФОТО) Сите се сеќаваме на неа од филмот „Валкан танц“: Каде исчезна глумицата Џенифер Греј?

Актерката која го заведе Патрик Свејзи во култниот филм скоро исчезна. Сите навивавме за Бејб и Џони во култниот филм „Dirty Dancing“ (Валкан танц), но тоа беше пред повеќе од триесет години. Оттогаш, одвај сме чуле каде е и што работи sвездата на филмот – Џенифер Греј. По големиот успех …

Повеќе »

(ФОТО) НИКАДЕ НЕ Е БЛЕСКАВО – БУРЕН ЉУБОВЕН ЖИВОТ НА СЕСТРАТА НА КРАЛИЦАТА: Страствениот брак се претворил во измачување!

Ја навредувал толку многу што таа ќе се расплачела, и тоа намерно пред таа да мора да излезе во јавноста, така што лицето секогаш и било отечено Помладата, поубава и погламурозна сестра на британската кралица Елизабета Втора, принцезата Маргарет, секогаш имала бунтовен статус во семејството. Нејзината постара сестра била постојано …

Повеќе »

Овие љубовни комбинации на хороскопските знаци се „спој“ од пеколот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Можеби сте биле привлечени од љубов на прв поглед, но постои добра шанса на овие знаци врските да не им траат, ниту пак среќно ќе завршат: Јарец и Стрелец …

Повеќе »

Посилниот пол повеќе страда

Кога станува збор за прекинување, мажите го проживуваат многу потешко од жените – покажало истражување… Дами, ако сте мислеле дека вие сте „оштетената“ страна, знајте дека не е така.Кога станува збор за раскинување, мажите многу потешко го проживуваат од жените – покажало истражување чии резултати се објавени на британскиот сајт …

Повеќе »