Tag Archives: јутјуб канал

(ВИДЕО+ФОТО) Заработува 38. милиони долари од YouTube: „Не е фер. Се чувствувам како да мамам“

МАРК ФИШБАХ, попознат како Markiplier, има повеќе од 33. милиони претплатници на неговиот канал на YouTube, што годишно му носи околу 38. милиони долари. Markiplier е еден од најбогатите јутјубери во светот, а неодамна беше гостин во подкастот на Логан Пол каде зборуваше за своето богатство. „Заработувам непристојна сума пари …

Повеќе »

(ВИДЕО) На летен одмор во Хрватска снимиле змија долга два метри: „Една од најголемите во Европа“

ЕКИПА од YouTube каналот Living Zoology била во Хрватска и ја снимила и објавила средбата со змија во хрватската дивина. Сретнале „ждрепка“ со четири риги, долга дури два метри. “Змијата ѕвечарка со четири ленти (Elaphe quatuorlineata) е една од најголемите змии во Европа. Обично е многу мирен вид и е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најплатениот јутјубер на светот има само 9. години: Заработил стотици милиони!

Ако мислевте дека на списокот со најплатени sвезди на YouTube, ќе има некое позвучно име се излажавте. Овогодинешната титула за најплатениот јутјубер му беше доделена на Рајан Каџи, деветгодишник чија задача е да ги распакува и проценува играчките. Покрај каналот на ЈуТјуб на кој заработил 29,5 милиони долари, Рајан се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ПРЕПОРАКА НА ЛЕКАРИ – За шест месеци се ослободила од акните: „Го исфрлив глутенот од исхраната и секое утро пијам сок од целер!“

Мајка на пет деца на Инстаграм собрала многу следбеници со одлични идеи за фризура. Но, со текот на времето, таа почнала да се занимава со разни животни теми, па почнала да пишува и за нејзината борба против акните. „Моето срце чука како лудо од среќа! Лево е фотографија од ноември, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Напуштено маче „плачело“ покрај контејнер – она што следело ќе ви го разубави денот!

Стојан и Десислава од Бугарија немаат никакво здружение или засолниште, за себе велат дека се само пар со голем сон. Тие се занимаваат со спасување на напуштени и улични мачки и имаат канал на ЈуТјуб што покажува што прават со овие мачки откако ќе ги спасат од улиците. Овој пат, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Блиц интервју со Леа Ризаова:„Дома со Леа“ е канал на Јутјуб за младите мајки кои минуваат низ промени на физичко, емоционално, ментално и социјално ниво и често се чувствуваат осамени, измачени и несфатени…

Леа Ризаова е млада мајка на мало дете кое е во фаза на проодување…Хм, тешка работа нели, знаат сите мајки, бидејќи секој момент треба да се биде со детето- во овој случај малечката Зара, која поради своето љубопитство може (да не даде Господ) да дојде во проблеми. Но, токму раѓањето …

Повеќе »