Tag Archives: јутјубер

(ВИДЕО) Јутјубер нокаутирал ММА ѕвезда – Сите им се смеат!

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот Џејк Пол и Бен Аскрен, поранешен ММА шампион, траел нешто помалку од две минути, а многумина биле разочарани. Борбата траела помалку од една рунда, јутјуберот Џејк Пол победи, а многумина се сомневаат во регуларноста на мечот. Поточно, тие тврдат дека Аскрен бил „добро платен“ за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈуТјубер се обидел во „Ламборџини“ да „прескокне“ друго „Ламборџини“: Еве како испаднало!

Прекумерното слободно време и парите одат рака под рака, и ова видео најдобро го покажува тоа. ЈуТјуберот Street Speed ​​717 дошол на идеја да сними видео во кое ќе бидат претставени неговите две жолти Ламборџинија. И сè ќе беше во ред ако тој не се решише да го прескокне другиот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бодибилдер го испробал бруталниот тренинг на кој Кристијано Роналдо може да заблагодари на мускулите

БОДИБИЛЕРОТ и фитнес-јутубер Асел Соуеид редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот. Досега ги испроба фитнес рутините на легендата на НБА, Леброн Џејмс и фудбалерот Лионел Меси. Во своето последно видео, Соуеид го ​​испробува „работохоличарскиот“ распоред на тренинзи што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како синот со подарок го расплакал татко му? Видео кое го обиколува светот!

Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога го следат околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготвил на татко му нешто на што не се надевал. Џејми Ниланд (24), популарен јутубер кога следи околу два и пол милиони луѓе, оваа година му подготви на татко му нешто на што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова е најубавиот маж на светот: Јутјубер кој им пркоси на стандардите

Популарниот, а понекогаш и контроверзен јутјубер PewDiePie, беше прогласен за маж со најубаво лице во 2020 година, според традиционалната листа на TC Candler и Независни критичари.   View this post on Instagram   A post shared by PewDiePie (@pewdiepie) Два дена по католичкиот Божиќ, TC Candler објави список со најубавите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најплатениот јутјубер на светот има само 9. години: Заработил стотици милиони!

Ако мислевте дека на списокот со најплатени sвезди на YouTube, ќе има некое позвучно име се излажавте. Овогодинешната титула за најплатениот јутјубер му беше доделена на Рајан Каџи, деветгодишник чија задача е да ги распакува и проценува играчките. Покрај каналот на ЈуТјуб на кој заработил 29,5 милиони долари, Рајан се …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАС – Јутјубер во пренос во живо ја убил трудната девојка

„По ѓаволите, не можам да и го почувствувам чукањето на срцето“, им рекол на неговите придружници седејќи пред компјутер, додека безживотното тело на девојчето лежело на каучот. Рускиот јутубер Стас Рифлеј (30) ја убил својата девојка Валентина Григориева пред камерата. За целата работа да биде уште пострашна, 28-годишната девојка била …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Јутјубер починал на 19. години:„Беше најдобар сопруг и татко!“

Ландон Клифорд, популарниотЈутјубер. кој снимал за каналот Cam&Fam, починал на 19-годишна возраст. Ова, на социјалните мрежи, го потврди неговата сопруга Камни Клифорд. „13. „Август 2020 година беше последниот ден во кој Ландон беше најдобриот татко и сопруг на светот“, напиша Камрин на Инстаграм. „Откако следните 6 дена ги мина во …

Повеќе »

(ФОТО) На дете му било жал за бездомник а потоа тргнал во акција!

Христијанско засолниште за бездомници во Илиноис објавило дека итно бара намирници и материјали за сиромашните. Помошта дошла од ненадеен извор. Многу луѓе денес мислат дека децата размислуваат само за себе. Но, тие не слушнале за луѓе како Нејтан Симонс. Натан има 9. години, сака да гледа Јутјубери. Еден ден, еден …

Повеќе »