Tag Archives: јордан митев

(ВИДЕО+ФОТО) Јордан Митев со нова емотивна песна за фановите – „Татко“ за искреност и емоции (приказна од животот)

Јордан Митев ја промовира својата нова песна „Татко“, која како и сите останати е негово комплетно авторско дело. Токму фактот што самиот е креатор на целиот негов авторски репертоар, Митев го издвојува од останатите фолк пејачи на домашната естрада. Песната е полна со искреност и емоции, бидејќи е создадена од …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ покрај пандемијата, Јордан Митев со нов музички проект – „Жена за 100. години “

Популарниот фолк пејачи автор Јордан Митев сними и промовираше спот за песната „Жена за 100 години”. Комплетен автор, како и досега на музиката, текстот и аранжманот е самиот тој, бидејќи во сите овие години покажа и докажа дека многу успешно го прави сето тоа. Освен што сам работи на креирање …

Повеќе »

Јордан Митев: Нова песна, најава за албум и јубилеен голем концерт

Миленикот на сите генерации, Јордан Митев, ја промовира својата нова песна „Жена за 100 години“. Како и сите останати песни, така и оваа е комплетно авторско дело на Митев, а токму тоа што тој е креатор на целиот негов авторски репертоар ,го издвојува од сите на нашата естрада. За песната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата песна и спот на Јордан Митев – „Роден крај“ ги насолзува очите на секој Македонец

По кратко време откако ја промовираше песната „За тебе“ заедно со спот,Јордан Митев повторно со новитет за својата публика. Овој пат нашиот пејач, кој во моментов е на турнеја во Австралија, ја промовираше песната „Роден крај“ за која сними и спот. Митев се јавува како комплетен автор на песната, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јордан Митев ви ја преставува новата песна „ Да се живи и здрави младоженците“

Миленикот на сите генерации, нашиот пејач Јордан Митев, ви го преставува новиот музички проект, каде повторно се потпишува како комплетен автор. „Да се живи и здрави младоженците“ е насловот на новата свадбарска песна на Митев, посветена на сите идни младоженци и љубители на македонската народна песна. „Инспирацијата за создавање на оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Јордан Митев сними спот за неговата последна песна „Наздрави за љубов, наздрави за среќа“

Пејачот на народна песна и љубеникот на публиката, Јордан Митев, вчера во родниот Радовиш, го заврши снимањето на видеото за спотот на неговата последна објавена песна „Наздрави за љубов, наздрави за среќа“, која е вистински хит во нашата земја и кај нашинците надвор. Спотот, кој првично беше најавен за во …

Повеќе »

(ВИДЕО) “Maкедонија не ја даваме” oд Јордан Митев ги освојува социјалните мрежи!

Понекогаш не е важно кога некоја песна ќе биде објавена туку кога ќе го најде својот пат до публиката, а токму тоа се случува со „Македонија не ја даваме“! Песната на Јордан Митев, “Македонија не ја даваме”, иако се појави во 2017 година, деновиве како „вирус” се шири на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јордан Митев со две нови песни, а најави спот и албум!

Пејачот на народна музика, Јордан Митев, за нецел месец промовираше две нови песни, каде што и овој пат е комплетен автор на истите. Со првата песна насловена „Една и единствена”, Јордан настапи на фолк фестивалот „Роса”, а токму оваа песна беше една од најзабележаните и најдобро прифатени песни на фестивалот …

Повеќе »