Tag Archives: јаже

(ВИДЕО) Глумицата се вљубила во активност која топи калории како од шега!

Кендис Камерон Бур нашла нова забавна активност. 44-годишната актерка започнала да прескокнува јаже и веќе е доста вешта во тоа. „Денес почнувам да вежбам со превиткување. Го прескокнував јажето околу пет години како дел од кардио тренингот со Кира Стоукс. Сега сакам да го усовршам тоа. Координацијата понекогаш е проблем …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маче паднало во канал а она што го направило ова момче сите ги воодушевило!

ГРУПА млади момчиња забележале маче кое паднало во канал. Мачето пливало збунето и поради стрмните sидови не можело да излезе. Еден од момчињата успеал со помош на јаже да се спушти во каналот. Мачето веднаш допливало до него и го зграбило јажето.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се’ подготвил за да го заврши животот: Кога видел што му носи кучето, почнал да плаче!

Кога 25-годишниот Бајрон ги изгубил работата и девојката, паднал во тешка депресија. Мислел дека никогаш нема да излезе од тоа. Тој не можел да најде мотивација и надеж дека за да го продолжи својот живот. Една вечер, решил да си го одземе животот. Во тој момент, тој не можел да …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАРАНТИН: Снаодлива баба нашла начин да го прошета кучето, но…

Познато е дека возрасните граѓани скоро во секоја земја во Европа, особено оние каде пандемијата зема замав, се во карантин и тоа 24. часа…но некои тоа не ги спречува да ги извршуваат своите секојдневни активности… Оваа баба, иако не се знае од која земја е, станала апсолутен хит на интернет… …

Повеќе »