Tag Archives: ѓенова

(ФОТО) Мислевте дека е готово? Пандев ја продолжува својата кариера, а еве каде!

Ветеранот сè уште не се простил од фудбалот Македонскиот напаѓач Горан Пандев одлучи да ја продолжи кариерата, иако на неодамна завршеното Европско првенство реши да ги остави копачките. Но, Пандев со учество на Европското првенство се прости од репрезентативниот дрес, но тој реши да помине уште една сезона во италијанската …

Повеќе »

Пандев со два гола му пресудил на Наполи

Трета последователна победа на Ѓенова Наполи гостувал во Ѓенова во рамките на 21-то коло во италијанската Серија А и претрпе неочекуван пораз со резултат 2:1. Двата гола за домаќините ги постигна Горан Пандев, првиот во 11-та и вториот во 26-та минута. Гостите успеале да го ублажат поразот преку Матео Политано …

Повеќе »

Дали би пробале: Италијански слаткар нуди колач во обликот на коронавирус!

Тој сепак верува дека на тоа ќе дојде крај… Додека прехранбените и другите артикли за домашни потреби со голема брзина исченуваат од италијанските супермаркети, излогот на славната слаткарница, „Манѓини“, со долга традиција во центарот на Ѓенова, го краси нов десерт во облик на корона вирус. Станува збор за колач направен …

Повеќе »