Tag Archives: штета

(ФОТО) САНКЦИИ – НА ЧАРЛ МУ „ПРЕКИПЕЛО“ – ПОДГОТВУВА ДРАСТИЧНИ САНКЦИИ ЗА МЕГАН И ХАРИ: Дури ни Елизабета не прибегнувала по толку ОСТРИ мерки

Се шпекулира дека кралот Чарлс планира да им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган Маркл за да ги казни за негативни коментари за кралското семејство. Емитувањето на продолжението на серијата „Круна“ крена голема прашина во британското кралско семејство, а тие повторно се најдоа во центарот на интересот. Постојат …

Повеќе »

(ФОТО) Најпопуларните летни обувки можат да ви направат сериозни здравствени проблеми: Погледнете зошто АПОСТОЛКИТЕ се штетни!

Обувки кои не се препорачуваат од здравствени причини Бидејќи летото избрза оваа година, веројатно веќе сте ги извадиле апостолките од плакарот. Колку и да сметате дека се удобни и погодни за топлина, апостолките не се толку практични како што изгледаат. Тие можат да предизвикаат навидум безопасни, но всушност многу опасни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со автомобил се обидел да здроби лименка со пијалок, еве како поминал

АКО сте меѓу оние кои како мали се обидувале да застанат на лименка со пијалок, лесно ќе го погодите епилогот од овој експеримент со автомобил. Без да навлегуваме во теоријата на силата, доволно е да се знае дека цилиндрите се многу цврста структура под аксијално оптоварување. Ова очигледно не му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Торнадо опустоши делови од Германија: Околу 50 повредени, неколку загинати

Повеќе од 50. луѓе се повредени, меѓу кои десет сериозно во Падерборн, во западна Германија, каде што ечеше „торнадо“, изјавил портпаролот на полицијата. Според досега познатите информации, загинале неколку лица, а за три лица е потврдено. Торнадото предизвикало значителна материјална штета и на градот во покраината Северна Рајна Вестфалија, која …

Повеќе »

(ФОТО) Удрил автомобил од 700.000 долари затоа што не можел да користи рачен менувач

Штетата на скапото возило не е занемарлива, а сопственикот ќе мора да ја плати од свој џеб бидејќи автомобилот не бил регистриран ниту осигуран. Ford GT во верзијата Heritage Edition е многу редок автомобил, бидејќи се направени само 346. примероци.Овој модел е сон на секој американски љубител на автомобили, но …

Повеќе »

(ФОТО) Голманот на Арсенал објавил фотографии: Каква штета направила бурата Јунис во неговиот дом

Голманот на Арсенал, Бернд Лено објави фотографии на кои покажува што направила бурата Јунис, која погоди голем дел од Европа во последните денови, во неговиот двор. Бурата Јунис предизвика големи проблеми низ западна и северна Европа, а најтешко беше погодена Велика Британија. Кога станува збор за спортот, многу стадиони и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возачот на Голф сакал да се трка па уфрлил во рикверц

Возачот на голф веднаш се засрамил на почетокот на трката и направил штета, но, за среќа, никој не е повреден. Сите знаеме дека уличните трки се многу опасни и дефинитивно не е неопходно да се нагласи дека се незаконски, без разлика каде и во каков аранжман се одржувале. Исклучок се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уништен дел од историјата: Во Рим изгорел познат мост!

Избувнал голем пожар и делумно го уништи индустрискиот, таканаречен железен мост кој ги поврзува двете римски населби Остинезе и Трастевере, пренесува агенцијата Анса. Пожарот избувнал синоќа нешто пред полноќ, а пожарникарите успеале да го локализираат околу еден часот утрово. Зоната на Железниот мост е центарот на ноќниот повод во Рим. …

Повеќе »