Tag Archives: шлаканица

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ ДОБИ ШЛАКАНИЦА! Инцидент на протест против вакцинацијата во Бугарија

Демонстрант во Бугарија му удрил шлаканица на министерот за образование додека излегувал од зградата на Владата. Противниците на вакцинацијата и лекарите, незадоволни од ниските плати, вчера протестираа пред зградата на бугарската влада во Софија. Протести се одржаа во неколку големи градови низ земјата, а демонстрантите бараат укинување на дозволите за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Еден маж во Франција му удрил шлаканица на претседателот Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон бил удрен со шлаканица во вторникот од човек на група граѓани што го пречекале Макрон на југот на Франција, покажува видеото од инцидентот. Обезбедувањето на Макрон реагирало брзо и го соборило човекот на земја, оддалечувајќи го Макрон. Макрон потоа истакнла дека ова е изолиран настан и …

Повеќе »