Tag Archives: школи

СРЕЌНИК – По шести пат добил на Лотарија!

Маж од Ајдахо добил на лотарија – по шести пат. Маж од Меридијан, Брајан Мос освои 250.000 американски долари во четвртокот на грепка, објавила лотаријата во Ајдахо, со што ја означил ја шестата добивка, најголема досега. Мос, кој е сопственик на продавницата „Newko Sport and Nutrition“, рекол дека редовно игра …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА ВО ТАЈЛАНД ГЛЕДААТ НА ИДНИНАТА ВО ОБРАЗОВАНИЕТО – Враќање во школите после корона: Децата во стаклени боксови, спијат во кутии…

На Тајланд, некои основни училишта започнале со работа по прогласувањето на пандемија на вирусот корона. Во Бангкок, едно основно училиште не сака да презема ризици. Тие обезбедиле стаклени кутии во кои биле сместени децата за да се обезбеди дистанцата. Тајланд отворил некои училишта затоа што со месеци не е забележан …

Повеќе »

ЧЕТИРИ НОВИ МЕРКИ БИ МОЖЕЛЕ ДА НИ ГО ПРОМЕНАТ ЖИВОТОТ: Нашето секојдневие ќе биде повторно ИЗМЕНЕТО и тоа од ЕСЕН!

На почетокот на годината, не можевме ни да замислиме колку корона вирусот ќе влијае на нашите животи. Меѓутоа, како што одминуваше времето, стануваше се’ поизвесно дека вирусот влијае не само на нашето здравје, туку и на нашето секојдневие. Сите вообичаени работи, како што е одење во продавница, добиваат ново значење. …

Повеќе »