Tag Archives: шехерезада

(ФОТО) Популарната Шехерезада покажала како изгледа во 25. седмица на бременост

Турската актерска двојка, Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати за нас како Сулејман и Шехерзада, се во слатко исчекување. Двојката има два сина, Али и Хан, а сега во нивното семејство доаѓа девојче, а неодамна открија дека ќе и го дадат името Лејла. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

Шехерезада го открила полот на третото дете!

Само една година по пристигнувањето на вториот син, еден од најпопуларните турски парови, 50-годишниот Халит Ергенч и неговата 12-години помлада сопруга Бергузар Корел, објавија дека очекуваат трето дете. Веста ја најде актерката среде снимање на серијата, прва во која глумеше по тригодишна пауза. Актерката, позната кај домашните гледачи како Шехерезада, …

Повеќе »

(ФОТО) ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ ПОВТОРНО СТАНУВА ТАТКО: Се ближи породувањето, а Сулејман и Шехерезада не можат да дочекаат! Турската глумица не личи на себе!

Шехерезада, во која беше заљубена цела Турција, како и многумина од околните земји, брои денови до третата посета на родилиштето. Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенц наскоро повторно ќе станат родители, а синовите на славната актерска двојка Али и Кан со нетрпение ја очекуваат приновата.   View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар и Халит очекуваат трето дете

Бергузар Корел, турската актерка попозната како убавата Шехерзада, на својот Инстаграм профил објави дека го чека третото дете со сопругот Халит Ергенч. Не ја гледавме во телевизискиот свет последните три години. Таа сега снима нова серија, а добрата вест ја добила на половина од проектот. Беше речено дека серијата што …

Повеќе »

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »

(ФОТО) УЖАСНИ КРИТИКИ – ШЕХЕРЕЗАДА СЕ СОБЛЕКЛА 4 МЕСЕЦИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: Турските медиуми ОСТРО ја осудиле глумицата, а се поради нејзиното ТЕЛО!

Бергузар Корел, која стана позната по улогата на Шехерезаде, се породи пред само четири месеци и роди уште едно дете, а осудите на сметка на убавата актерка многумина изненадиле. Актерката отиде на море со семејството, и ја покажа линијата по раѓањето, поради што турските медиуми напишале дека таа го привлекува …

Повеќе »

(ВИДЕО) Непечена „Шехерезада торта“

Комбинација на бисквити и два вида фил што се топи во уста… Потребно е: 2 пакување турски бисквити (600 г) Чоколаден фил: 1 литар млеко, 4 кесички пудинг од чоколадо со арома на лешник (или обичен пудинг од чоколадо + арома од лешници, по вкус), 10 лажици шеќер, 250 г …

Повеќе »