Tag Archives: шевролет

Американската влада ги купува најскапите „Шевролет“ теренци во историјата!

ЦЕНАТА е стравична, дури и за американска поими. Американската влада го обожава Chevrolet’s Suburban и сега нарачала 10 специјални примероци кои ќе ги платат дури 36,4 милиони долари. Огромните теренци ќе бидат прилагодени на безбедносните прописи на ДСС (Дипломатска служба за безбедност) и ќе бидат испорачани во текот на следните …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е најефтиниот автомобил во Америка!

ЦЕНИТЕ на најевтините автомобили на европскиот и американскиот пазар се многу блиски, но понудата е многу поразлична. Во Европа, статусот на најевтин модел најчесто го држи Дачија (Сандеро), додека во Америка со заминувањето на малиот Митсубиши улогата ја презеде Шевролет. Името на моделот ни е познато, но сè друго е …

Повеќе »