Tag Archives: чување

(ФОТО Галерија) Мајка го прашала таткото:„Како се децата“, а кога и пристигнала оваа фотографија СРЦЕТО ЗА МАЛКУ ЌЕ И ЗАСТАНЕЛО – „Дали сте вие нормални?“

„Еј, дали се децата во ред?“, го прашува загрижената мајка на Кени Деус секогаш кога е отсутна, бидејќи тој е задолжен да се грижи за најмалите. Таткото на Алекс и Астер има добар одговор секој пат: тој користи Фотошоп за да ги монтира своите ќерки во најстрашните ситуации за кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) СМЕЕШ ЛИ ВАКА ВО ГЕРМАНИЈА? Како еден домаќин ги натерал невоспитаните „гастарбајтери“ да го вратат ѓубрето кое го фрлиле во реката Врбас!

Жител од Радуша во Босна и Херцеговина објавил видео на социјалните мрежи во кое се гледа како принудува брачен пар од Германија да го врати ѓубрето што го фрлиле во реката Врбас. Најверојатно, станува збор за брачна двојка која потекнува од оваа област и живее во странство – популарно наречени …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само што сте купиле јагоди а веќе се расипуваат? Со овој трик ќе останат свежи 7. дена!

Купивте јагоди, ги ставивте во фрижидер, а потоа сфативте дека скапуваат со молскавична брзина? Заборавете на ова сценарио бидејќи ТикТокерката Стеф Гиглио нашла решение за овој проблем. Оваа девојка неодамна откри како ќе ги чувате јагодите свежи една недела. „Ако ставите овошје како јагоди во стаклена тегла, а потоа во …

Повеќе »

Пазете се дури и’ ако сте биле ревакцинирани против вирусот КОРОНА: Еве кога ќе добиете имунитет!

Лекарите препорачуваат да се следат епидемиолошки мерки дури и кога сте биле ревакцинирани Според светските епидемиолози и вирусолози, заштитата од вирусот корона и стекнување на имунитет може да се очекува само по одреден временски период, најрано седум дена по приемот на втората доза на вакцината. Имено, според резултатите од клиничките …

Повеќе »

Како да се ублажи егзема на рацете?

Луѓето кои се борат со егзема веројатно знаат дека реакцијата може да се појави на кое било место на телото, од скалпот, дерматитисот на лицето, до алергиска реакција на кожата во контакт со некои алергени. Кај некои луѓе, егземата често се јавува на усните, како резултат на што тие се …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕДИЦИ НА ВОЕН ОТРОВ: Познат пејач објавил фотографија од болница, има порака за сите 

Пејачот Дадо Глишиќ веќе подолго време се бори против вирусот корона, а во неколку наврати јавно зборувал за својата борба, особено преку социјалните мрежи, и ги советувал луѓето да бидат внимателни. Иако тој повеќе не е заразен, како што рекол самиот Глишиќ, тој сè уште ги чувствува последиците. Тој на …

Повеќе »

ИНТЕРЕСНО – Пет верувања кои привлекуваат пари: Ако ова го уфрлите во паричникот можете да се надевате на богатство

Правилата на фенг шуи и старото народно верување се совпаѓаат во една работа – паричникот што го користиме треба да биде црвен. Црвената боја е симбол на просперитет и предизвикува убави емоции. Најдобро е да изберете правоаголен паричник. За складирање на метални пари, подобро е да изберете правоаголна чанта, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОБНА ГРЕШКА – СЕМЕЈСТВО СО МЕСЕЦИ СЕ ЧУВАЛО ОД КОРОНА, А ПОТОА СЛАВЕЛЕ РОДЕНДЕН: Се заразиле 15. членови – „Згрешивме, не бидете како нас!“

Семејството Арагонес не сакало ништо друго освен да ги врати своите животи во нормала, и по осум месеци строга претпазливост, си дозволиле еден исклучок од почитувањето на мерките против ширењето на коронавирусот – роденденска забава на која присуствувале 12 лица. Сепак, она што било замислено како брза прослава, се претворило …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕШКА РОДИТЕЛСКА ЉУБОВ: Приказна за девојчето кое после смртта го чуваат во криогена комора!

Тајландско семејство решило да ја замрзне својата почината ќерка, надевајќи се дека еден ден ќе можат да ја оживеат. Оваа технологија се нарекува крионика. Пред пет години, двегодишно девојче од Бангкок по име Ајнц починала од редок, но смртоносен облик на рак на мозок. Борејќи се со незамисливата болка за …

Повеќе »