Tag Archives: чувари

(ВИДЕО) НАЈСКАПО куче на светот: Кученце продадено за 2. милиони долари! Најскапото куче на светот, достигна неверојатна цена. Најскапото куче на светот е кученце од тибетски мастиф, кое беше продадено во Кина за неверојатни 2 милиони долари. Некои раси секогаш ќе бидат поскапи, но ова е неверојатна цена. Кучето го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗЛАТНИ РЕТРИВЕРИ ЧУВААТ БЕБЕ – Само обиди се да и пријдеш: Верните кучиња го чуваат бебето!

Коно и Кајли се два златни ретривери кои се многу познати на Инстаграм. Нив ги следат 158. илјади луѓе, а неодамна пристигна нов додаток во нивното семејство, поради што нивната популарност дополнително се зголеми. Имено, овие две кучиња го прифатија бебето како да е нивно. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »