Tag Archives: чоко крем

(ФОТО) Здрав чоко крем од само три состојки

Рецептот е од Џенана Хањалиќ – Зимиќ која го подготвува за своите деца. После овој рецепт повеќе нема да имате изговор да купувате готови чоко кремови… Состојки: 4 лажици какао прав 1/4 шолја (од 200 г) мед 1/4 шолја таан Подготовка: прво измешајте ги медот и таанот убаво да се …

Повеќе »