Tag Archives: чоколадни кори

(ВИДЕО) Торта „Полицајка“:Рецепт кој секоја домаќинка би требало да го запише!

Сочните чоколадни кори се полиени со најубав фил… Состојки: Кора:4 јајца, 24. лажици брашно (околу 400 г), 24. лажици шеќер, 24 лажици брашно, 4 лажици масло, 2 лажици какао, 1 кесичка прашок за печиво (за калап или тава број 26)Фил: 1 литар млеко, 16 лажици шеќер, 250 г путер, 200 …

Повеќе »