Tag Archives: чоколадна торта

(РЕЦЕПТ/ВИДЕО) Ефтин десерт, лесен за подготовка: Чоколадна торта со бисквити и кикирики со која никогаш не можете да погрешите

Рецепт идеален за секоја пригода Без разлика дали сакате да подготвите нешто за празнична трпеза или да ги изненадите вашите најблиски, чоколадната торта со бисквити е совршената идеја. Освен што лесно и брзо се подготвува, не ви се потребни скапи состојки. Оваа торта е идеална и за почетниците во кујната. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА НЕ СЕ ПЕЧЕ: Бомба на вкусови во комбинација со ореви и бисквити

Кој уште може да одолее на чоколадна торта или колач? Уште кога ќе додете бисквити, нема подобро уживање. Она што го сака секоја домаќинка е да направи вкусна торта без многу напор и труд. Па, ова е идеален рецепт затоа што не се пече, само комбинирајте ги состојките и изладете …

Повеќе »

(ФОТО) Старинска чоколадна торта од 1. јајце: Ако има може и 2!

Ова е стар семеен рецепт кој една ќерка го открила во тетратката на својата мајка. Го чувала и користела 20. година па решила да го подели со останатите љубителки на торта со чоколадо… Состојките за торта се класични како што се правеле пред многу децении – брашно, јајце, маст, ореви, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕВТИНО И ЕДНОСТАВНО – Посна чоколадна торта!

Торта за која сите бараат парче повеќе, дури и оние кои не постат…Преубав спој на чоколадо и кафе со која нема грешки… Потребна ви е тава со димензии 27х18 см, шолја од 200 мл. Состојки:3 шолји брашно,2 лажички прашок за печиво, 2 шолји минерална вода, 3 лажици какао, 1 кесичка …

Повеќе »