Tag Archives: човечност

(ВИДЕО) Албански филм со три сцени што треба да се гледа повеќе пати

Колку филмови и серии сме гледале во животот или сме читале книги без на нас да остават никаков впечаток, а камоли да научиме нешто од нив. Затоа овој албански двоминутен филм никогаш никого не остава рамнодушен. Ако одвоите само две минути од вашето време, ќе бидете потсетени што значи сожалување, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕКЦИЈА од ЧОВЕЧНОСТ! Погледнете што направил овој спортист пред целта!

Потегот на спортистот Иван Фернандез Анаја за време на трката во Шпанија е совршен пример за хуманост и љубезност. Сликата од трката што се одржа во Шпанија во декември 2012. година потврдува дека чесноноста е кралица на сите доблести. На трката во декември 2012. година, одржана во Бурлада, Шпанија, кенискиот …

Повеќе »