Tag Archives: чисто

ПРОБАЈТЕ И ВИЕ – Користете го овој трик за да препознаете дали маслиновото масло е квалитетно и чисто

Ако често се двоумите за тоа кое маслиново масло да го купите и како да знаете дали е квалитетно и чисто, лесно можете да го препознаете користејќи едноставен трик. Иако на повеќето луѓе сите шишиња маслиново масло изгледаат исто и ќе верувате во она што го пишува на етикетата, експертот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како најефикасно да ја исчистите вашата туш кабина? Потребни ви се само ДВЕ СОСТОЈКИ!

Постојат многу начини да ја исчистите туш кабината, но идејата е да го пронајдете најдоброто и најбрзото и да се уверите дека кабината е целосно чиста после тоа миење. За овој трик не ви се потребни деструктивни хемикалии за домаќинството, потребна ви е само течност за миење садови. А бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка го прашала синот дали му пречи што сопругата му е неуредна: Еве што и одговорил!

Знаете и сами колку е тешко да одржувате совршено чист стан со сите обврски што ги имате во текот на денот, особено ако децата се таму. Сепак, совршено уреден дом не е гаранција за среќен брак, вели еден човек, Клинт Едвардс, кој го води блогот No Idea What I’m Doing: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка покажала колку теписите всушност можат да бидат валкани!

Една девојка од ТикТок открила дека навидум чистиот тепих бил многу полн со нечистотија. Таа го исчистила својот тепих со моќна правосмукалка која извлекува прашина, мртви клетки од кожата и друга нечистотија од тепихот. По чистењето на тепихот, водата во правосмукалката, на нејзино големо изненадување, станала кафеава. @cleanqueen_7Deep carpet clean …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗМЕШАЈТЕ ТРИ СОСТОЈКИ И МАСНОТИЈАТА ОД ШПОРЕТОТ ЌЕ ИСЧЕЗНЕ: Трик за чистење без мака!

Шпоретот е како магнет за собирање маснотии и нечистотија, и ова и претставува вистински проблем на секоја домаќинка. Една мајка објавила трик како го исчистила шпоретот во еден момент и го вратила на стариот сјај користејќи само три состојки. Оваа жена објави видео во кое започна да ги отстранува решетките …

Повеќе »

НЕЗАМЕНЛИВ – 14. начини да го употребите хидрогенот: Отстранете ги непријатните мириси од домот!

Хидрогенот ќе стане неопходна алатка во вашиот дом после овој текст Колку често не сфаќаме дека користејќи импровизирани средства можеме да направиме чуда … Земете шише со 3% хидроген и погледнете го – држете го богатството во ваши раце! 14 примена на хидроген: 1. Хидрогенот ги отстранува дамките од белата …

Повеќе »