Tag Archives: чисти отрови

Црната ротквичка помага при кашлица, ги чисти црниот дроб, бубрезите …

Доколку сте склони кон проблеми со грлото, многу кашлате и имате слаб имунитет, експертите предлагаат да направите неверојатен природен лек кој ќе ви помогне да останете здрави. За овој лек ќе ви треба црна ротквичка и домашен мед. Иако е малку заборавена, а не се користи толку често во исхраната, …

Повеќе »

Напиток кој го крева ИМУНИТЕТОТ НА МАКСИМУМ и ги исфрлува сите отрови

Сите знаеме дека лимонот и магдоносот се неверојатно здрави. Во комбинација, тие се уште помоќни. Редовното консумирање на магдонос во голема мера ќе го подобри целокупното здравје. Луѓето го додаваат во мали количини на нивните рецепти, најмногу за вкус. Со тоа самите на себе ќе си направите огромна услуга. Магдоносот …

Повеќе »