Tag Archives: чај од цимет

(РЕЦЕПТ) Може да го намали зголеменото чувство на глад и да го забрза метаболизмот: Чајот од цимет има фантастични ефекти, но само ако се подготвува на одреден начин

Сезона е на јадење појака храна, а чајот со цимет може да ви помогне да не се здебелите… За да изгубите на тежина, треба да ја промените исхраната и да додадете физичка активност. Драстичното слабеење за краток временски период воопшто не е здраво. Процесот на слабеење може да го забрза …

Повеќе »

(ФОТО) 6. ЗАБОЛУВАЊА КАЈ КОИ ПОМАГА ЧАЈ ОД ЦИМЕТ: Одличен за слабеење а го штити телото и од воспалувања и бактерии

Чајот од цимет помага кај дури 6. различни здравствени проблеми, а веруваме дека овој лековит зачин секој од нас го има во својата кујна… 1. Цимет е зачинот кој е најбогат со антиоксиданси. Содржи антиоксиданти од полифеноли кои ги спречуваат слободните радикали да ги оштетуваат клетките и предизвикуваат болести како …

Повеќе »