Tag Archives: чаша

(ФОТО) На жена во мочниот меур и нашле чаша, лекарите велат дека таму била околу 4. години

45-годишна жена од Тунис дошла во болница жалејќи се на типични симптоми на инфекција на уринарниот тракт. Меѓутоа, по прегледот, лекарите биле шокирани од откритието. Имено, во нејзиниот мочен меур пронашле чаша обложена со бубрежни камења широки 8 сантиметри. Жената на крајот открила дека чашата го користела како секс играчка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на таткото кога видел дека малечката ќерка си игра со тарантула станала хит!

Надзорните камери во домот на семејството Леман во Тусон снимиле смешен момент кога 36-годишниот Дејвид Леман ја видел својата ќерка како си игра со тарантула. На снимката се гледа како Блејк седи на подот и си игра со шолја кафе. Наскоро сфаќа дека чашата не е празна туку дека има …

Повеќе »

Чоколаден колач „со чаши“: Десерт кој ќе го подготвите за пет минути

Во моментот кога копнееме за нешто слатко, а немаме никаков десерт дома, обично имаме волја да направиме само наједноставни колачи кои не ни одземаат многу време. Токму таков колач е овој – брз чоколаден „со во чаши“. Ова е уште една варијанта на лесни колачи за кои не ви е …

Повеќе »