Tag Archives: чарлтон хестон

(ФОТО) Ова беше првиот знак дека актерот кој го играше Бен Хур има Алцхајмерова болест

ЧАРЛТОН Хестон се појави во повеќе од 100 филмови за време на плодната холивудска кариера која траеше шест децении. Тој е најпознат по класиците како „Бен-Хур“, за кој освои Оскар за најдобар актер и „Десетте заповеди“. Во 2002. година, тој разговарал со новинарите преку видео и споделил дека има „симптоми …

Повеќе »