Tag Archives: чак норис

(ФОТО) ЧАК НОРИС НА ПРОТЕСТ ПРЕД КАПИТОЛ? Се огласил менаџерот на глумецот – еве што рекол по повод фотографијата која станала вирална!

Актерот Чак Норис не бил присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, што доведе до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер. Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет. „Ова не е Чак Норис“, изјавил менаџерот на Норис, Ерик Крицер. I have …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наполнил 80. години: Чак Норис не слави роденден, роденденот го слави него!

Глумецот Чак Норис вчера го прославил 80. роденден… Роден како Карлос Рој Норис, прекарот го добил додека како 18. годишник служел во воздухопловните сили. Додека бил стациониран во воздухопловната база Осан, во Јужна Кореја, почналд а ги учи боречките вештини. Норис бил првиот од западот кој во таекво го заработил …

Повеќе »