Tag Archives: цитроен

(ВИДЕО) Citroen ги објавил цените за новиот C4

Францускиот производител ги објави цените на новата генерација на „Citroen C4“. Компактниот хечбек, кој целосно го смени имиџот и сега изгледа како кросовер, ќе се нуди со бензин, дизел и електричен погон. Различната слика на моделот „C4“ на Ситроен нè враќа во старите времиња кога се очекуваше овој производител да …

Повеќе »

(ФОТО) Цитроен го откри новиот Ц4 кој го наследува легендарниот ГС!

Во CITROEN, се многу горди на новиот C4, чија светска премиера е закажана за крајот на месецот. На 30 јуни годинава, Citroen премиерно ќе ја претстави новата C4, која исто така ќе понуди и целосно електричен ë-C4. Тие велат дека е достоен наследник на претходните компакти, меѓу кои и познатиот …

Повеќе »